Грудне вигодовування є чи не найважливішим процесом для новонародженого. Якщо з лактацією проблеми або ж молодій мамі доводиться періодично виходити з дому, довіряючи годування нянечці або іншим членам сім'ї, варто придбати молоковідсмоктувач. Максимальну зручність під час зціджування забезпечують електричні моделі. У цій статті ми обговоримо їхній принцип роботи, розберемо переваги і менш сильні сторони, а також поговоримо про те, на які критерії важливо звернути увагу під час купівлі.
Електричний молоковідсмоктувач: що це за прилад і кому без нього не обійтися
Молоковідсмоктувачі електричного типу – зручні та безпечні пристрої, які автоматично зціджують молоко з грудей матері. Їхньою головною відмінністю від ручних апаратів є робота від мотора, тому жодних зусиль молодій матусі докладати не потрібно. Саме ця особливість робить електромолоковідсмоктувач незамінним аксесуаром під час регулярного зціджування великих обсягів грудного молока.
Розглянемо основні ситуації, коли може знадобитися молоковідсмоктувач:
- для стимулювання лактації (відразу після пологів, якщо малюк не може смоктати груди самостійно або коли організм виробляє молока менше, ніж необхідно дитині);
- для полегшення стану, викликаного гіперлактацією, лактостазом і застоєм молока через відлучення дитини від грудей;
- щоб забезпечити дитині запас харчування, якщо не буде можливості погодувати її грудьми.
Як працює електричний молоковідсмоктувач
Як вже згадувалося раніше, електричний молоковідсмоктувач працює завдяки двигуну. Одні моделі під'єднують до розетки, а інші – живляться від акумулятора. Двигун створює вакуум, завдяки якому молоко відкачується із залози й накопичується у пляшечці. В електричних молоковідсмоктувачах використовуються технології, що імітують природний ритм смоктання дитини (малюк спочатку їсть короткими частими ковтками. В міру того, як молока виділяється дедалі більше, ковтки стають повільнішими, але глибшими). Більшість моделей дають змогу регулювати силу всмоктування. Молоковідсмоктувачі з мікропроцесорним керуванням – найфункціональніші. Жінці достатньо увімкнути пристрій, а про ритм і швидкість відкачування подбає процесор.
Щоб зціджування було ефективним, важливо дотримуватися таких порад:
- Перед початком лійку молоковідсмоктувача необхідно щільно притиснути до грудей так, щоб сосок опинився суворо всередині насадки.
- Якщо у вас однофазний молоковідсмоктувач, попередньо потрібно легенько помасажувати груди, щоб молоко почало виділятися. Починають процес із найнижчої потужності, поступово збільшуючи її.
- Якщо апарат пропонує кілька фаз, починати потрібно з першої. Цей етап зазвичай і є стимулюванням до виділення молока. На наступну фазу перемикаються, коли відчують прилив у грудях.
Розраховуйте, що зціджування однієї молочної залози займає приблизно 15 хвилин.
Електричний молоковідсмоктувач – переваги та недоліки
Електронні молоковідсмоктувачі прості у використанні та ефективні, а зціджування молока з їхньою допомогою не спричинить незручностей, тому вони й користуються позитивними відгуками серед матусь. У девайсів низка переваг:
- не чинять навантаження на руки: досить ввімкнути прилад і вибрати відповідний режим. У просунутих моделей їх зазвичай кілька, щоб жінка могла знайти для себе найкомфортніший;
- легко збираються і розбираються для миття;
- зціджування відбувається набагато швидше, тому вдасться заощадити трохи часу, якого так гостро потребують молоді мами. Крім того, збирати молоко можна, займаючись паралельно іншими справами (читанням книги, наприклад). Подвійні молоковідсмоктувачі дають змогу викачувати молоко відразу з двох залоз.
Об'єктивно кажучи, в електричного молоковідсмоктувача мало недоліків. До них відносять:
- вищу вартість порівняно з ручними моделями;
- енергозалежність – щоб агрегат функціонував, його потрібно регулярно заряджати або використовувати при підключенні до електророзетки. Мережеві пристрої – потужніші, а ті, що працюють від батарейок, – компактні та портативні;
- ризик неприємних відчуттів у грудях у разі недотримання інструкції.
Огляд популярних електричних молоковідсмоктувачів в Україні
Проаналізувавши дані щодо продажу електромолоковідсмоктувачів та відгуки до найпопулярніших моделей, ми вирішили розповісти про них докладніше. Почнемо з лідера думок.
Arhimed Gentle S3
Молоковідсмоктувач Arhimed Gentle S3 – акумуляторний пристрій із трифазним режимом (масаж, стимуляція та зціджування), що забезпечує комфортне та ефективне зціджування. Він пропонує сучасні можливості за помірну вартість. Апарат виготовлений з найкращих матеріалів, сертифікований, його деталі не містять бісфенол А. Ще однією перевагою девайса є повна комплектація. Молоковідсмоктувач легкий і компактний, тому не займає багато місця під час зберігання і поміститься в сумочку, якщо його потрібно взяти з собою, йдучи з дому. Працює девайс безшумно, що важливо під час годування в громадських місцях або вночі, коли сім'я спить.
З урахуванням досвіду матусь, які особисто користуються пристроєм, можна виділити такі особливості Arhimed Gentle S3:
Переваги |
Недоліки |
|
|
Philips Avent SCF392/11
Двофазний молоковідсмоктувач Philips Avent SCF392/11 іменитого голландського бренду оснащений технологією Natural Motion, яка імітує процес смоктання дитини. У нього м'яка силіконова накладка, що адаптується до форми соска. Конструкція молоковідсмоктувача дає змогу не нахилятися під час зціджування. З функцій користувачі відзначають корисними наявність паузи та старту, а також можливість запам'ятовувати налаштування.
Переваги |
Недоліки |
|
|
Canpol Babies EasyStart
Двофазний молоковідсмоктувач Canpol Babies EasyStart з трьома режимами гарантує ефективне зціджування молока. Він сумісний з різними контейнерами завдяки наявності універсального адаптера в комплекті. Управління представлено кнопковою панеллю.
Переваги |
Недоліки |
|
|
Перш ніж вибрати електричний молоковідсмоктувач, відгуки про конкретні моделі та їхні технічні характеристики вивчати обов'язково. Далі поговоримо про параметри, які важливо враховувати під час купівлі.
Як вибрати відповідний електричний молоковідсмоктувач
Під час вибору молоковідсмоктувача молодій мамі рекомендуємо звернути увагу на такі чинники:
- Потужність і кількість режимів. Що вища потужність молоковідсмоктувача, то швидше зціджуватимуться груди. Наявність регулювання потужності та різні режими дають змогу матусі налаштувати оптимальний темп всмоктування, щоби процес був комфортним і безболісним, не травмував соски. Зазвичай, широкі діапазони потужності пропонують молоковідсмоктувачі бренду Philips, Beurer та інших.
- Якість накладок на груди. Найкращими лійками в молоковідсмоктувачах вважаються силіконові. Вони не тиснуть, а ніжно масажують груди. Наприклад, в Arhimed Gentle S3 використовуються м'які адаптивні подушечки з силікону із покриттям soft touch, що ідеально прилягають до грудей будь-якого типу.
- Рівень шуму. Рекомендуємо уточнити, як тихо працює пристрій. Це важливо, оскільки прилад доводиться вмикати й вночі, а надмірний шум може розбудити малюка.
- Зручність очищення. Молоковідсмоктувач електричного типу не можна мити в посудомийці, тому він повинен мати максимально просту будову, яку легко утримувати в чистоті. Бажано, щоб у конструкції не було трубок, у яких залишатиметься молоко і розвиватиметься цвіль.
Підбиваючи підсумок, можна сказати, що електричні молоковідсмоктувачі незамінні для жінок, які змушені зціджувати грудне молоко постійно. Вони поєднують високу ефективність роботи з відсутністю навантаження на руки. Вибір конкретної моделі залежить від індивідуальних потреб кожної жінки. Купуючи електронний молоковідсмоктувач, відгуки й думки інших мам варто прочитати насамперед. Є сенс проконсультуватися з лікарем або консультантом з грудного вигодовування. Не забувайте, що вибрати молоковідсмоктувач – пів справи. Хорошої лактації можна досягти, якщо дотримуватися рекомендацій зі зціджування.