Теплокровні організми, до яких відноситься і людина, люблять тепло. Воно дозволяє нормалізувати роботу багатьох систем органів і робить життя комфортнішим. Але ми з вами живемо в умовах, коли більше ніж пів року на вулиці та вдома температура не досягає комфортних градусів. Помірний кліматичний пояс ускладнює життя людям з хронічними захворюваннями суглобів, носоглотки та власниками деяких судинних проблем.

На допомогу вдома, в офісі та стаціонарі поліклініки приходить грілка, показання до застосування якої, ми розглянемо в цій статті. Грілка вже не перше сторіччя полегшує багато симптомів і допомагає при лікуванні широкого спектру захворювань. Гумові грілки з гарячою водою, мішечки з різними крупами й сіллю, нагріті на печі, ці види грілок думаю всім відомі. Електрогрілка з’явилася відносно недавно і стала повсюдно замінювати старі, менш комфортні і якісні аналоги. Більш докладно про пристрій електрогрілки ви можете дізнатися в статті “Пристрій електрогрілки – як влаштована електрогрілка.“.


Застосування грілки, показання та рекомендації

Ми вже розглядали детально протипоказання, а тепер розглянемо докладніше показання для використання грілки.Грілка застосовується з самого раннього віку і до глибокої старості, єдина рекомендація в разі, якщо Ви не знаєте точно причини своїх симптомів, перш ніж використовувати грілку проконсультуйтеся зі своїм лікарем.


Застосування грілки, показання у новонароджених

У новонароджених і маленьких дітей ще зовсім погано працює терморегуляція. Малеча народжується у світ з умов, в яких постійно було близько 37 градусів. І навіть якщо на вулиці + 28, то для малюка все одно перепад температури в 9 градусів колосальний. Крім завданого дискомфорту, це ще навантажує судинну систему. І необхідно хоча б добу на адаптацію. У пологовому будинку дитину одягають і вкривають і в жарку погоду, поки вона не звикне до нових температур. Якщо ж ми говоримо про осінньо-зимово-весняний період, коли достатньо прохолодно, то грілка допомагає забезпечити міцний сон дитини в його ліжечку і полегшити проживання кольків. Яким чином? Нагрівайте за допомогою грілки містечко де буде спати малюк і після годування укладайте дитину в тепленьке гніздечко. Коли дитині тепло, вона більш розслаблена, легше засвоює їжу і краще спить. При цьому в кімнаті можуть бути комфортні 20-22 градуси, але дитині буде тепло і затишно у своєму ліжечку, нагрітому електрогрілкою.


Показання грілки у дітей і підлітків

Через недосконалість імунної системи та особливостей будови вуха і носогорла, діти часто хворіють на отити. Це захворювання зустрічається у дітей практично так само часто, як і ГРЗ, і часто є ускладненням застуди або того ж ГРЗ. Для того, щоб прискорити одужання і полегшити неприємні симптоми, часто використовується такий метод, як “тепло терапія” або грілка, показання до застосування якої важливо уточнити у лікаря. Електрогрілку можна використовувати як аналог гірчичників, прогріваючи область бронхів, без небезпеки обпалити дитини й необхідності “потримати ще трохи”. Малюк може заснути під час процедури прогрівання, тому що йому не буде пекти, а грілка буде приємно прогрівати необхідну ділянку спини або грудей, допомагаючи організму справлятися із захворюванням.

Гайморит, риніт та інші захворювання ЛОР органів, які доставляють чимало дискомфорту дітям і їх батькам, також можна прогрівати після консультації з лікарем. Якщо точно визначено діагноз, немає жару і гною, то прогрівання піде тільки на користь і прискорить одужання, полегшуючи симптоми.

Якщо у дитини отит, показання для грілки буде тільки в разі, якщо немає гною. Прогрівання розширює судини, зменшує запалення і знімає больові відчуття, прискорюючи процес одужання.

При простудних захворюваннях процедура прогрівання ніг, рук або всього тіла показана, тільки якщо у дитини температура не вище 37,5 градуса.


Електрогрілка – показання до застосування у людей старшого віку

Загалом то застосування грілки, показання при респіраторних захворюваннях у дорослих і людей старшого віку не відрізняються. Виключити у лікаря гострі гнійні процеси та можна полегшувати симптоми за допомогою прогрівання.

Дуже актуальною електрогрілка стане для спортсменів, колишніх і нинішніх, людей, які зайняті важкою фізичною працею, або відновлюються після травм опорно-рухового апарату. Грілка знімає м’язовий спазм, робить м’язи й зчленування більш еластичними, зменшує біль від перенапруги.

Проблеми з суглобами помолодшали, багато людей вже після 30 років страждають від болю в спині, колінах або інших суглобах. На жаль позбутися від артриту назовсім дуже складно, але за допомогою прогрівання можна значно зменшити біль, і поліпшити рухливість суглобів внаслідок зменшення запалення.

Тепло грілки розширює судини й сприяє кращому харчуванню кінцівок, що дуже допомагає поліпшити якість життя при діабеті та неврологічних проблемах. За допомогою грілки Ви зможете швидше позбуватися від нападу радикуліту і полегшити біль у попереку.

(дивитися Електричні грілки у нашому магазині)


Уже шукайте де можна купити якісну електрогрілку?

Як ми вже побачили, грілка може застосовуватися в будь-якому віці для полегшення дискомфорту, пов’язаного з рядом захворювань. Але яку грілку краще вибрати та для яких цілей? Ви можете отримати відповіді на ці питання в статті “Як правильно вибрати електрогрілку – 5 критеріїв вибору електричних грілок. Нагадуємо, що перед застосуванням грілки, для своєї безпеки й спокою важливо проконсультуватися з лікарем, через те, що одне і теж захворювання в різних стадіях може вимагати прогрівання або прогрівання може бути категорично протипоказано. Тому не займайтеся самодіагностикою і самолікуванням. Вибирайте для себе грілочку, консультуйтеся з лікарем і покращуйте якість життя швидко і безпечно.