Майбутні батьки налагоджують емоційний контакт із малюком ще до його появи на світ — трепетно гладять животик, розмовляють із ним, вмикають спокійну музику. Ще більше можливостей з’являється з таким приладом, як фетальний доплер. Завдяки йому можна в будь-який момент почути, як б’ється серденько малюка — для цього не потрібно довго готуватися і тим більше відвідувати лікаря. Апарат дуже простий у користуванні: кожна майбутня мама зможе послухати серцевий ритм крихітки, хоч би де вона перебувала — вдома, на роботі й навіть у поїздках.

Фетальний доплер — що це таке і як працює

Фетальний доплер є сучасним медичним девайсом і допомагає впоратися з таким завданням, як почути серцебиття плода в домашніх умовах. Щоби провести діагностику, не потрібні особливі знання, тому послухати звуки серця і визначити частоту скорочень можна самостійно. Девайс мініатюрний і легкий, складається з двох частин — блоку з дисплеєм і зонда (тобто датчика).

Принцип роботи детектора схожий із класичним обладнанням для УЗД. Він ґрунтується на ефекті Доплера. Зонд детектора випромінює короткі ультразвукові хвилі, що передаються тканинами тіла майбутньої мами, стикаються з ембріоном і відбиваються назад на зонд. Завдяки програмному забезпеченню, прилад обробляє отриманий сигнал і перетворює його на звук, що відтворюється через динамік або навушники. Кількість серцевих скорочень виводиться на екран.

У чому відмінність фетального доплера від традиційних методів УЗД? Відповідь очевидна — він портативний, контролює всього один орган і має набагато меншу потужність випромінювання, тому є безпечним і зручним для застосування в домашніх умовах.

Різниця між фетальним доплером і фетальним монітором

Перевірка серцебиття дитини — найкраще заспокоєння для жінки між візитами до лікаря. Регулярно перевіряючи серцеву діяльність плода, батьки можуть бути впевнені, що з його розвитком усе гаразд. Крім емоційного складника, спостереження може знадобитися, якщо:

  • вік майбутньої мами — 40 років і вище;
  • з’явилися підозри на затримку росту плода;
  • попереднє виношування дитини мало ускладнення;
  • під час вагітності було діагностовано цукровий діабет, гіпертонію, проблеми з нирками та інші серйозні захворювання, зокрема інфекційні.

Як ми вже говорили раніше, для моніторингу в домашніх умовах ідеальне рішення — фетальний доплер. Розберемося, для чого потрібен фетальний монітор, оскільки вагітні ці прилади часто сприймають за один.

Фетальний монітор працює за тим же принципом, що й доплер, але, окрім серцевої пульсації, він може контролювати низку інших життєво важливих показників, причому не тільки дитини, а й матері. До спектра досліджень фетального монітора входить ЕКГ, скорочувальна діяльність матки, оксигенація крові, рух плода та інші параметри. Основні відмінності від доплера — наявність інформативного екрана й декількох датчиків, що фіксуються на животі вагітної. Фетальний монітор пропонує розширені результати з можливістю виведення на монітор і навіть на друк. Використовують апарати частіше в професійній діяльності, але випускають також їхні домашні аналоги.

Доплер домашній — з якого тижня чути биття серця

В ембріона серце починає розвиватися на другому тижні вагітності й спочатку нагадує тоненьку трубочку. Із четвертого тижня формується система кровообігу. До 6-го тижня крихітне сердечко стає чотирикамерним і починає перекачувати кров судинами — це саме той період, коли з’являється серцебиття в плода і його фіксують під час проведення УЗД. Фетальний доплер менш чутливий порівняно з апаратами УЗД, тому для таких цілей, як у домашніх умовах почути серцебиття плода, його можна застосовувати з 11-го або 12-го тижня.

Дитяче серце в утробі скорочується вдвічі швидше, ніж у дорослого, тому якщо ви почуєте прискорений ритм, переживати із цього приводу не варто. Нормальна частота скорочень для плода становить 110–160 ударів на хвилину, приблизно до 10-го тижня вона може досягати 170 ударів, а до кінця вагітності — падає до 130.

Як можна прослухати серцебиття плода в домашніх умовах: інструкції до фетальних доплерів

Скористатися фетальним доплером можна в будь-який момент, коли ви захочете відчути зв’язок зі своїм малюком і переконатися, що з ним усе гаразд. Ви можете зручно прилягти на диван, випити чашку улюбленого чаю і без напруження послухати, як стукає сердечко дитини.

Перед першим використанням рекомендуємо послухати своє серце, щоби переконатися, що апарат справний. Для успішної діагностики дотримуйтеся таких правил:

  1. Проводьте процедуру в тиші в розслабленому стані.
  2. Слідкуйте, щоб сечовий міхур був наповнений (особливо це важливо на початку терміну).
  3. Зачекайте, щоби після приймання їжі минуло 2–3 години, інакше результати можуть спотворюватися через роботу кишківника.

Щоб ритм серцевого м’яза малюка був виразнішим, для поліпшення провідності ультразвуку обов’язково на шкіру живота нанесіть гель для УЗД. Слідкуйте, щоб не утворювалися бульбашки, інакше чутність може погіршитися. Дійте так:

  • легким натисканням притисніть датчик до живота;
  • плавними й повільними рухами переміщайте зонд із боку в бік, змінюючи кут нахилу, поки не почуєте ритмічні подвійні постукування;
  • за виявлення пульсації пошукайте місце, де удари будуть найчутнішими. Враховуйте, що слухати серцебиття ефективніше зі спини дитини — так ритм буде чіткішим.

На початку вагітності датчик притуляють до нижньої частини живота, ближче до лінії бікіні. Зі збільшенням терміну притуляти зонд потрібно вище від лобкової кістки та ближче до пупа, але точне місце залежить від передлежання і позиції дитини в утробі:

  1. Тазове передлежання — спинка розташовується з лівого боку, тому слухати серце потрібно зліва над пупом.
  2. Головне передлежання — спинка лежить із правого боку, і зонд потрібно притискати праворуч нижче пупка.
  3. Поперечне положення — зонд прикладають на лінії пупа з того боку, де розташовується голова малюка.

Якщо з першого разу не вдалося зловити ритм, впадати у відчай не варто — почекайте трохи й заново пошукайте сердечко. Повторювати спробу рекомендуємо через 1,5–2 години.

Багато батьків замислюються, чи можна почути серцебиття плода через живіт без стетоскопа й доплера. Так, але можливість з’являється на останніх тижнях вагітності за умови, що на животі дуже тонка жирова тканина, а дитина лежить близько до передньої черевної стінки.

Чи шкідливий доплер під час вагітності

Переживаючи за здоров’я майбутнього малюка, мами вдаються до питання, чи шкідливий фетальний доплер для плода. За понад 20 років медичної практики у вагітних або плода будь-яких патологій через моніторинг виявлено не було. Мінідослідження абсолютно безболісне й безпечне для матері та дитини: апарат жодним чином не втручається в середовище, де знаходиться ембріон, тому шкідливість фетального доплера зведена до нуля. У пристрої використовуються добре вивчені ультразвукові технології, а потужність самого приладу в 8 разів нижча порівняно з УЗД. Ба більше, процедура приносить майбутнім батькам приємні відчуття, адже почути серцебиття дитинки — один із найпрекрасніших моментів вагітності.

У щоденному застосуванні апарату необхідність виникає вкрай рідко, лікарі рекомендують слухати ритм серця 2–3 рази на тиждень протягом 1–2 хвилин. Протипоказань до використання фетального доплера немає, однак перед купівлею радимо перевірити, чи є обраний пристрій оригінальним і чи підтверджено його якість сертифікатом.

Доплер для вагітних: відгуки реальних користувачів про прилади

Наша команда проаналізувала статистику продажів, а також актуальні думки про доплери домашні (відгуки й оцінки реальних покупців) на онлайн-форумах і в інтернет-магазинах. Ми дійшли висновку, що популярність фетальних детекторів на ринку України зростає. Їх дедалі частіше використовують батьки в очікуванні народження дитини, водночас більшість із них — задоволені придбанням.

Практичний бік

Багато дівчат вважають, що домашні доплери прості в налаштуванні та керуванні, а також дають змогу швидко побачити й почути результат. Користувачі зазначають, що на ранніх термінах не одразу виходить виявити биття серця, але в другому і третьому триместрі проблем майже не виникає. Корисна функція — можливість запису серцебиття.

Емоції та враження

Покупці здебільшого вважають фетальний доплер порятунком для тривожних дівчат і жінок. Молоді матусі відчувають величезне задоволення від того, що можуть поділитися найпрекраснішими моментами з татком малюка. До речі, доплер допомагає не тільки батькам познайомитися з дитиною ще до її появи на світ. Старшим діткам, які ще не розбираються у фізіологічних процесах, набагато легше пояснити, що за зміни відбуваються в організмі мами. Вони також можуть відчути зв’язок із майбутнім братиком чи сестричкою.

Вибираємо фетальний доплер — важливі критерії для апарата

Плануючи покупку фетального доплера, вивчіть ключові характеристики й особливості апаратів:

  • головне призначення доплера — діагностика, тому насамперед він має бути точним. Що вища частота випромінювання, то точніше визначаються показники. У приладах на 2 МГц можуть виникати похибки, тоді як 2,5–3 МГц не помиляються. Наявність шумозаглушення забезпечить якісний звук серцебиття;
  • прилад має бути зручним. Вибирайте компактні ергономічні моделі, що ергономічно лежать у жіночій руці, з невеликою кількістю кнопок, зрозумілим керуванням, дисплеєм, що добре читається;
  • додаткові функції зроблять користування девайсом комфортнішим. Рекомендуємо розглянути купівлю пристрою з декількома режимами роботи, роз’ємом для навушників, регулюванням гучності, автовідключенням.

Щоби бути впевненим у надійності медичного обладнання, варто обирати прилади відомих і перевірених брендів. Вірним рішенням буде купівля фетального доплера, відгуки й оцінки у якого вищі за інші пропозиції на ринку. Вдалим придбанням може стати фетальний доплер ArhiMED Sensitive S6 польського виробництва.

Завдяки трьом режимам роботи, датчику з підвищеною чутливістю і шумопоглинанню, прилад дає змогу точно контролювати один із найважливіших параметрів здоров’я майбутньої дитини й знайти цінний спокій під час вагітності. До апарата додається фірмова гарантія від виробника терміном на 2 роки. Докладніше про те, який вигляд має конкретно цей медичний прилад і як його використовувати.

Висновок

Якщо у вашій родині незабаром з’явиться малеча, корисним придбанням стане домашній пристрій для моніторингу кровотоку ембріона. Як називається прилад для прослуховування серцебиття плода? Фетальний доплер! Апарат подарує батькам незабутні емоції від контакту з малюком ще в утробі матері й виключить приводи для занепокоєння.

Купивши прилад, насамперед загляньте в інструкцію та ознайомтеся з правилами експлуатації. Не забувайте, що фетальні детектори для домашнього застосування не позбавляють від візитів до лікаря, тому регулярно відвідуйте жіночу консультацію, щоби перевірити серцеву діяльність та інші показники розвитку плода під контролем професіоналів.




 

(Дивитися всі фетальні доплери в нашому магазині.)