Чи замислювалися Ви над тим, що погане самопочуття, пригнічений настрій і низький рівень енергії має певну сезонність? Особливо для помірно континентального клімату характерні сезонні загострення хронічних захворювань і депресій. Один із способів зробити своє життя комфортнішим на холодну пору року – це електрогрілка. Все більше людей, піклуючись про себе і родичів, починають звертати свою увагу на різні види електрогрілок. Але як обрати електрогрілку, щоб вона приносила комфорт та користь, і не стала марною тратою грошей? На відміну від радянського часу, тепер з’явилося безліч електрогрілок, різних форм і призначень.

Сьогодні ми з Вами розглянемо які важливі критерії потрібно врахувати при виборі електрогрілки і як вона може зробити ваше життя краще.


Які типи бувають і як вибрати електрогрілку

Сучасні електрогрілки можна поділити на кілька категорій, залежно від ситуації в якій вона застосовується:

  • Універсальна електрогрілка – це невелика прямокутна грілка широкого спектру застосування. Нею можна обігрівати ліжко дитини, прогрівати різні частини тіла, зменшуючи тим самим больовий синдром.
  • Електропростирадло, електроковдра – відрізняються від універсальної електрогрілки розмірами. Функція цієї категорії електрогрілок – обігрів під час сну або під час хвороби, а так само популярна серед старшого покоління, бо у них часто бувають проблеми з терморегуляцією і складно зігрітися.
  • Анатомічні грілки – це категорія грілок розроблена спеціально для певних частин тіла. Є грілки пояса для прогріву саме попереку або грілка для спини та шиї, також грілка чобіт – для ніг і т.д.

Переймаючись питанням як вибрати електрогрілку, в першу чергу варто визначити, для чого саме вона буде вам потрібна. Наприклад подарувати мамі, щоб зробити її холодну квартиру більш затишною, або для дачі, яка погано опалюється. Або вам необхідна електрогрілка, тому що у вас з’явилася дитина, а може за допомогою електрогрілки ви маєте намір зробити своє робоче місце більш комфортним.

Припустимо що тип грілки Ви вибрали, тоді пройдемося по характеристиках і виробникам, щоб Ви могли розставити для себе пріоритети в питанні, як вибрати електрогрілку.


Корисні функції та особливості електрогрілок, які варто врахувати

Обираючи електрогрілку, зважайте, що в першу чергу це електроприлад. Тому варто звертати увагу на такий важливий критерій, як безпека. Що ж робить електрогрілку безпечною для застосування, і на які характеристики важливо звернути увагу, щоб переконатися, вона буде безпечною у використанні.

Критерії безпеки

  • Автоматичне відключення – важлива і корисна функція електрогрілки, яка робить її використання безпечним. Нею можуть похвалитися далеко не всі моделі електрогрілок. У сучасних електрогрілок можливість автоматичного відключення та автоматичне перемикання режимів при перегріванні з’явилося відносно недавно. Ви можете уточнювати у продавця або дивитися, чи є ця функція і через який час грілка самостійно відключається.
  • Електроізоляція дротів та нагрівальних елементів, ще один важливий параметр. на який просто життєво необхідно звернути увагу. Оскільки якісна електроізоляція, гарантія що при використанні Вас не вдарить струмом і навіть, якщо грілка пошкодиться, вона не буде коротити, а просто не буде включатися.

Наприклад електроковдра Медісана HDW має II клас захисту від ураження струмом і сертифікат якості ЄС, це означає що прилад абсолютно безпечний для використання, якщо будете дотримуватися рекомендацій, зазначених в інструкції. І пройшов перед тим як вийти на ринок, неодноразові перевірки та дослідження, які гарантують якість продукту.


Потужність електрогрілки

Потужність електрогрілки залежить в першу чергу від її розмірів. Чим більше електрогрілка, тим потужніше вона повинна бути. Але для чого грілці велика потужність і яким чином це робить електрогрілку краще?

Швидкість і рівномірність прогріву електрогрілки – ось на що впливає потужність. Сенс електрогрілки в тому, щоб рівномірно і швидко зігрівати все тіло або ту частину, яку ви хочете. Якщо у великих електричних ковдрах маленька потужність (до 100 Вт), вона буде дуже повільно прогріватися і навіть коли одна частина вже буде досить теплою, то інша частина грілки тільки починає нагріватися.

Так, наприклад в електричних ковдрах Медісана – 120 Вт, це дозволяє їй повністю нагрітися до потрібної температури за 5-6 хвилин. А ковдра з потужністю менше ніж 100 Вт буде нагріватися близько години та Ви ще не скоро, після включення електричної ковдри в мережу, зможете насолодитися її теплом. Для маленької грілки нормальною потужністю вважається 60-80 Вт і вище, це забезпечує швидке нагрівання протягом декількох хвилин.

Це два найбільш основних критерії, як вибрати електрогрілку, але не єдиних. Щоб бути впевненим у тому, яку купуєте грілку, варто також звернути увагу на:


Матеріали

З яких зроблена грілка. Кращий матеріал для електрогрілок – це фліс. Він легкий, дихає, не запріває і не затримує вологу, що робить флісову грілку ще більш безпечною. А ще флісовий матеріал не так швидко зношується, як бавовна і має гіпоалергенні властивості, що дозволяє її використовувати навіть для новонародженого.
Так, наприклад, флісові грілки MEDISANA HP 605 при розмірах 40х33 см важить всього лише 0,5 кг, що робить, їх відмінним варіантом для подорожей.


Кількість температурних режимів

Особливо актуально, якщо Ви купуєте грілку для маленької дитини. Тому, що в залежності від стану здоров’я малюка і температури у квартирі, можна буде з легкістю підібрати максимально зручний рівень нагріву грілки.


Зручність

Зручність електрогрілки визначається, в тому числі тим, на скільки її легко очищати. Є електрогрілки, які можна прати в пральній машинці, але для цього необхідно, щоб чохол знімався і джерело живлення від’єднувалося. А далеко не всі грілки можуть похвалитися такими характеристиками. Наприклад грілки німецького виробника Медісана легко розбираються і перуться, а ось електрогрілки, в яких кабель живлення не знімається, краще взагалі не мочити.


Підбиваємо підсумки

Який же висновок ми можемо зробити? Вибираючи електрогрілку, в першу чергу варто звертати увагу не на ціну, а на якість і безпеку її використання. Перевіряти сертифікати й гарантії від виробника. На другому вже місці буде функціональність і зручність, а лише на третьому місці ми зможемо звертати увагу на ціну.

Якщо Ви цікавитеся тим, які є рекомендації щодо застосування електрогрілок, почитайте також Показання для застосування електричної грілки. Там ми розглянемо медичні показання до застосування електрогрілок і життєві поради від постійних користувачів.

Сподіваюся ми допомогли Вам розібратися в питанні як вибрати електрогрілку і правильно розставити пріоритети при цьому виборі. До нових зустрічей, дізнавайтеся більше цікавого на нашому сайті, здоров’я Вам і Вашим малюкам.