Всі відомі види аспіраторів представлені 4-ма приладами: вакуумний, механічний, спринцівка та електронний. Детальніше дізнатися про них ви зможете у статті “Аспіратор, соплевідсмоктувач – що це таке? Які бувають аспіратори для дітей?. Прилади бувають різними, є безліч моделей від світових виробників медтехніки. Як же вибрати соплевідсмоктувач і на які параметри спиратися? Відповіді ви знайдете нижче.


Головні параметри підбору аспіратора

Критеріїв для вибору аспіратора небагато. Сім пунктів допоможуть визначитися з вибором приладу. Перш ніж купити соплевідсмоктувач, рекомендуємо ознайомитися з тим, як його використовувати. Стаття “Як аспіратором відсмоктати соплі у новонародженого? Чистимо ніс немовляті правильно!” . стане невеликою пам’яткою для люблячих батьків. Отже, приступимо до оцінки параметрів:


№ 1 Потужність

Для аспіраторів у це поняття закладено швидкість витягування сопель, сила, з якою прилад очищає носик. Найвища потужність у вакуумних аспіраторів, ними можна видалити навіть важкодоступні соплі. При цьому їх не можна використовувати на твердих скоринках, інакше вони травмують слизову. Електронний аспіратор виграє у вакуумного брата. Його потужність достатньо інтенсивна, щоб усунути густий слиз. Середня потужність приладів складає 10-20 л/хв. Для домашнього використання цього цілком вистачає.

При виборі потужності краще орієнтуватись на наявність регулятора швидкості. Аспіратори-спринцівки та механічні прилади не завжди забезпечують необхідну швидкість відходження слизу.


№ 2 Виробник та гарантія

Сьогодні на ринку представлена ​​техніка з Китаю, України, країн Європи. Усі прилади від оригінального виробника якісні. Щоб не помилитися із покупкою, потрібно вибирати прилад у перевіреному магазині. Як і будь-яку техніку, на електронний аспіратор видається гарантія. У надійних виробників вона коливається від шести місяців до року, рідко — до двох років. Не варто брати соплевідсмоктувач, якщо гарантії немає взагалі.

З Європейських фірм добре зарекомендувала себе компанія Arhimed (Польща). Її прилади роблять доступною європейську якість на українському ринку.


№ 3 Ціна/якість

Електронні аспіратори займають середню нішу у ціновій політиці. Вони саме там, де потрібно. Спринцівки та механічні прилади недорогі, але не дають достатньої потужності, часто виявляються одноразовими. Вакуумні аспіратори дорогі та більше підходять для професійного використання. Електронний прилад можна вибрати в межах від 500 до 2000 грн, але ці гроші він окупить, прослуживши не один рік.

(Дивитись Електронні аспіратори в нашому магазині)


№ 4 Наявність USB зарядки/батарейки

Підзарядка – важливий критерій, але не основний. Наприклад, у дорозі або аптечці мандрівника стане в пригоді аспіратор на батарейках. Хіба що батькам доведеться возити з собою додаткові батарейки – це мінус. Якщо аспіратор використовується тільки вдома, наявність USB-зарядки заощадить гроші на витрату батарейок, а електрики багато не з’їсть. На додаток, аспіратори з заряджанням USB можна заряджати навіть в автомобілі.


№ 5 Кількість режимів роботи

Під цим пунктом розуміють зміну потужності електронного аспіратора. Це велика перевага приладу – вибір швидкості.

  1. Для ніжного носика немовляти підійде мінімальна сила, вона ефективно прибирає рідкі виділення.
  2. Якщо соплі густі, сидять далеко в носоглотці, краще задавати середні показники потужності.
  3. Для дітей старшого віку можна використовувати аспіратор на високих швидкостях.

Сучасні моделі змінюють від 3 до 5 режимів роботи. Чим ширший діапазон, тим легше підібрати потрібну силу відсмоктування.


№ 6 Наявність змінних фільтрів

Фільтри – це критерій гігієни. Фільтри присутні практично у всіх приладах: вакуумних, механічних та електронних. Тільки спринцівки не мають цього пристрою. Фільтр утримує соплі, щоб уникнути їх потраплянню всередину приладу. У випадку з механічним пристроєм він є бар’єром між ротом та слизом. Фільтри вимагають заміни як будь-який витратний матеріал. В електронних та вакуумних аспіраторах їх можна змінювати рідше, ніж у механічних.


№ 7 Комфорт використання

Будь-який прилад має бути зручним. Виникає питання: як вибрати аспіратор, щоб він підійшов і батькам, і малюкові? Комфорт ховається у пунктах:

  • Насадки. Насадки в електронних аспіраторах легко мити та знімати. Механічні прилади не поступаються в цьому – їхня насадка теж знімається і миється. Найскладніше поводитися з грушею, яку важко мити й потрібно кип’ятити після використання. При виборі електричного приладу необхідно орієнтуватися на м’якість самої насадки. Спеціальні пластичні матеріали забезпечують точне влучення насадки в ніс малюка, захищають від зайвих поранень під час процедури.
  • Рівень шуму. Гучні прилади можуть налякати дитину. Вакуумні – досить галасливі, електронні працюють тихіше, механічні – взагалі беззвучні.
  • Ручка. Прилади із вигнутою ручкою розроблені з урахуванням ергономіки. Їх легше зафіксувати у руці ніж інші. Так рухи будуть точнішими, адже потрапити у крихітну ніздрю – віртуозна задача.
  • Резервуар-приймач. За наявності прозорої місткості для сопель можна оцінити стан слизу та необхідність подальшого використання приладу.
  • Кнопка. Вона має бути розташована безпосередньо під насадкою, щоб під час процедури було зручно тримати прилад і одночасно натискати на кнопку. Перевіряйте і якість самої кнопки, вона не повинна бути хисткою або відпадати.
  • Наявність музики. Деякі аспіратори мають музичний режим. Можна вибрати від 10 до 12 мелодій до смаку, щоб відволікти малюка від неприємних маніпуляцій. Можливо, йому сподобається така гра.

Підіб’ємо підсумки

Орієнтуючись на всі 7 параметрів, можна легко підібрати потрібний прилад. Всі критерії важливі по-своєму, але основною є потужність. Також не варто забувати про якість приладів: краще вибирати перевірені європейські аспіратори із відповідними сертифікатами. Інші параметри є допоміжними, комусь важлива наявність підзарядки, а комусь зручніше змінювати батарейки. Пам’ятайте, що співвідношення ціна/якість відіграє не останню роль, адже скупий платить двічі.

Кожен прилад має свої особливості, плюси та мінуси, але в результаті саме електронний вважається більш надійним засобом для видалення сопель, має достатню потужність і виправдовує свою вартість

(дивитися Електронні аспіратори в нашому магазині)

Якщо ви вже розібралися в тому, як вибрати аспіратор для старшого малюка та новонародженого, пропонуємо ознайомитися зі статтею «Рейтинг дитячих аспіраторів 2020! ТОП-5 моделей від експертів Babymedical.