Всі знайомі зі старою доброю гумовою грілкою, яка наповнювалася теплою водою? А стару радянську грілку, яка підключається до мережі, пам’ятаєте? Незручні, що протікають, що б’ють струмом агрегати – забудьте. Сучасна людина може придбати абсолютно безпечну, зручну у використанні електрогрілку.
Електрогрілки вже давно використовуються в медицині для профілактики та лікування багатьох хвороб і зменшення больових симптомів. Але крім цього, електрогрілки та електроковдри почали широко використовувати вдома, для сну і відпочинку. Електрогрілка міцно входить в наше щоденне життя, буде корисна для тих, у кого є маленькі діти, людей зі слабким імунітетом і тих у кого є хронічні захворювання суглобів.
Ви можете запитати, навіщо нова електрогрілка, якщо Ви можете забрати стару у бабусі? Звичайно ж через якість і безпеку. Хоч принцип роботи електрогрілки не змінювався, але якісно змінилися матеріали з яких роблять електрогрілки. Поліпшилася система електроізоляції, і з’явилися системи, які запобігають перегрів і коротке замикання, через потрапляння вологи на грілку.
Добре, ми умовили Вас не використовувати стару, небезпечну для здоров’я електрогрілку. А тепер давайте звернімося до фахівців і дізнаємося, які має грілка показання і протипоказання.
Сучасна електрогрілка, користь і шкода.
Є такий метод – термотерапія, тобто лікування теплом. На використання такого методу є ряд свідчень і протипоказань. Метод зарекомендував себе як відмінний спосіб зменшувати больовий синдром при артритах і артрозах, реабілітація після переломів та інших травм опорно-рухового апарату, активно застосовується в косметології та гінекології.
Що ж говорять лікарі, з приводу використання електрогрілок на практиці. Чи є протипоказання, грілки якого типу краще використовувати, а які небажано. У ряді випадків електрогрілка, протипоказання до використання якої ми розглянемо нижче, може бути небезпечна для життя.
Протипоказання до використання грілки:
- запальні процеси в кишківнику та органах тазу (апендицит, запалення яєчників і т.д.);
- проблеми, пов’язані з щитоподібною залозою;
- запалення оболонок мозку (менінгіт);
- гнійний артрит;
- захворювання серцево-судинної системи;
- онкологічні захворювання.
“Перш ніж рекомендувати будь-які засоби лікування і полегшення симптомів, ми повинні розуміти етіологію цих симптомів. Інакше можна завдати непоправної шкоди своєму здоров’ю. ” – каже лікар кардіолог Ангеліна Мороз.
Медики наполягають на необхідності обстеження, якщо у людини з’явилися больові відчуття, ситуативні або хронічного характеру. Небезпечно застосовувати електрогрілку не обстеженим або недообстеженим людям, в рамках полегшення хворобливих спазмів.
“Запалення може тільки посилюватися і зачіпати сусідні тканини, якщо його прогрівати. Не рекомендовано використовувати грілку для живота, якщо ви не знаєте точного походження больових відчуттів! “ – коментує лікар гастроентеролог Колюшкін Станіслав.
Ці рекомендації можна застосувати, як для маленьких дітей, так і для дорослих. Ніякого прогрівання без обстеження, не займайтеся самолікуванням, не використовуйте грілку без рекомендації лікаря.
Грілка – показання та протипоказання, розглядаються лікарями вже не одне десятиліття. І, крім того, що є певні протипоказання для використання грілки,є і незаперечна її користь.
“Тепло використовується для зменшення менструального болю, для зменшення больового симптому при циститі, аднекситі, ендометриті та інших гінекологічних захворюваннях” – лікар гінеколог-ендокринолог Анна Васильєва.
“Однією з причин виникнення болю в голові, може бути спазм в області шиї. В цьому випадку рекомендується прикласти грілку до області шиї на кілька хвилин. “ – радить невропатолог Дженніфер Кріглера.
“Термотерапія або лікування за допомогою тепла, це досить ефективний засіб, який застосовується для зняття болю при таких захворюваннях, як артроз, артрит, радикуліт і міозит” – дає коментар лікар невропатолог, вищої категорії Світлана Миколаївна.
«Пацієнтам з хронічним артритом, як правило, допомагає грілка. Вона розслабляє стислі м’язи, покращує мобільність суглобів»,- говорить ревматолог Лінда Мілеті.
Тепло терапія дає позитивні результати, серед яких:
- У тканинах при прогріванні посилюється приплив крові й відповідно обмін речовин прискорюється.
- Усуваються застійні явища лімфи, поліпшується її відтік.
- Поліпшення припливу крові до кінцівок і їх харчування.
- Зняття м’язових спазмів. Поліпшення стану шкіри, профілактика появи целюліту.
- Зниження маси та об’єму тіла.
Використовуючи рекомендації, електрогрілка, протипоказання до якої ми розглядали вище, може стати вашим надійним помічником в боротьбі з м’язовими перенапруженнями, спазмами та відновленням після травм. А більш детально про те, в яких випадках і при яких захворюваннях використовується електрогрілка, Ви можете почитати в статті “Показання для застосування електричної грілки
Електрична грілка – показання та протипоказання розглянули, а тепер робимо висновок.
Можна зробити висновок, що від електрогрілки набагато більше користі ніж шкоди, і небезпечна вона лише в разі недотримання рекомендацій лікаря або самостійне призначення процедури прогрівання.
Не секрет що багато хто користується електрогрілкою, як і багатьма іншими засобами для полегшення стану, не проконсультувавшись з лікарем, а прочитавши статтю в інтернеті або послухавши позитивні відгуки знайомих. Для того, щоб вибрати якісну і грілку що відповідає саме вашим вимогам, ознайомтеся зі статтею “Як обрати електрогрілку?”. І пам”ятайте що в деяких випадках біль може бути не спазматичного, а запального характеру. Якщо дитину мучать кольки, у Вас болить живіт під час місячних або суглоби, перш ніж прогрівати – зверніться до фахівця. Своєчасне обстеження може запобігти виникненню серйозних проблем зі здоров’ям.
(дивитися Електричні грілки у нашому магазині)