Знайоме Вам поняття «патронаж новонародженого»? Цей широкий термін має на увазі турботу про вашого малюка весь перший рік життя. Лікарі регулярно оглядають дитину, дають поради щодо правильного догляду, годівлі та розвитку. Щомісяця на огляді педіатр вимірює найважливіші параметри:

  • окружність голови;
  • окружність грудної клітини;
  • розміри тім’ячко;
  • зріст;
  • вага дитини.

Кожен з них вкрай важливий для гармонійного розвитку малюка, формування функцій його нервової системи, опорно-рухового апарату, органів травлення.

Встановити на око всі нюанси неможливо. Існують прилади помічники. Сьогодні поговоримо про те, навіщо потрібні ваги для новонароджених.


Домашні ваги для малюка: чи потрібні вони?

Надбавка маси тісно пов’язана з харчуванням новонародженого. Мами часто задають собі питання: «Чи вистачає моїй дитині молока?», «Як дізнатися, що малюк наїдається?», «Чи не забагато я даю суміші, щоб не перегодовувати ?» Відповідь на будь-яке з них одне: якщо вага дитини відповідає віковим нормам, він харчується правильно.

Тому ваги для малюка повинні бути в кожному будинку, де є карапуз. Сучасні технології виходять на перший план, електронні ваги – найбільш популярний варіант для зважування дитини. Механічні ваги – скоріше данина радянському минулому, сьогодні вони зустрічаються рідко. У цьому розділі можна дізнатися, що таке кращі ваги для новонароджених.

А три головні причини, по яких варто придбати домашні ваги, ми виділили для Вас нижче:

  1. Причина номер один – це зручно. Огляд педіатра відбувається щомісяця. Дізнатися яка вага у дитини не складає труднощів. Для медичних установ цей прилад необхідний, але чи потрібні дитячі ваги вдома? Досвідчені батьки стверджують – потрібні! Як тільки Ви починаєте переживати з приводу того, чи наїдається ваша дитина або недоїдає, покладіть його на ваги й все зразу стане ясно. Адже до наступного візиту до педіатра ще цілий місяць і мучити себе сумнівами – марна трата нервів.
  2. Відстеження динаміки. Це стосується ситуацій, коли малюкові вже поставили діагноз «недобір ваги». Причини бувають різні – від захворювань до порушення харчування матері. У будь-якому випадку, тепер Ви інтенсивно намагаєтеся набрати масу, коригуєте час годування, свій раціон, підбираєте іншу суміш … Питання «чи потрібні дитячі ваги?» відпадає само по собі. Без якісного приладу Ви не зможете відстежувати динаміку набору ваги кожен день, а це зараз необхідно!
  3. Своєчасне реагування. Одна справа – зупинитися і не набирати вагу, зовсім інша – якщо малюк втрачає її. В такому випадку рахунок йде на дні: пропустити момент, коли дитина втратила більше ніж 1 кг дуже легко і мега небезпечно для його здоров’я. Такі ситуації – крайність, в них краще не потрапляти. Це можуть бути важкі порушення роботи внутрішніх органів.

Незначні втрати ваги виявляються при зневодненні або діареї. Якщо ви помічаєте, що стілець у крихти почастішав, став дуже рідким, не полінуйтеся покласти дитину на ваги. Регулярно бачите сухі підгузки? Провалений тест на «мокрі пелюшки» говорить про зневоднення. Всі ці ситуації легко усуває педіатр, але для самоконтролю і швидкого реагування домашні ваги не завадять.


Гігієна: ще один аргумент “за”

Для дуже педантичних батьків, існує додаткова відповідь на питання: чи потрібно купувати дитячі ваги? Гігієна. Пам’ятайте про те, що для зважування дитини в поліклініці його потрібно роздягнути та покласти на терези, якими користуються тисячі сімей. Звичайно, перед цим стелять пелюшку. Але поки ви посадите малюка, він неодноразово поторкає прилад, зім’явши підстилку і начіплює зайвих мікробів. До того ж платформа бюджетних терезів не завжди буває комфортною через габарити. Інша справа – свої рідні ваги в улюбленій кімнаті. Безліч високотехнологічних приладів розташовують широкими платформами для зручності зважування, наприклад, ваги від виробників Magio або Momert.

І не забувайте про точність вимірювань. У різних приладах вона коливається. У цій статті ви зможете прочитати, як правильно вибрати дитячі ваги.Але найважливіше для Вас – щоб точність була однакова на домашніх вагах і вагах в поліклініці. Інакше можуть бути розбіжності й динаміка загубиться. На точність дуже впливає те, як дитина лягла на ваги. Іноді звішена ручка або рухи ніжками ускладнюють задачу. Сучасні прилади розв”язують цю проблему за допомогою функції «Hold». Вона є у багатьох сучасних терезів.

Динамічність, гігієнічність, простота використання і доступна ціна роблять сучасні ваги для немовлят зручним домашнім помічником. Це так само зазвичай, як користуватися блендером, феном або мікрохвильовкою.