Аспіратор – пристрій для відведення зайвої рідини з організму. Ці пристрої застосовують у стоматології, хірургії та при захворюваннях ЛОР-органів. Аспіратор назальний – це компактний прилад, який допомагає позбавитися від сопель у дитини. Сьогодні поговоримо про те, якими бувають соплевідсмоктувачі і як вони працюють.


Навіщо потрібен аспіратор

Усі батьки рано чи пізно стикаються із «зеленими проблемами»: соплі у дитини псують життя не лише малюкові, а й мамі з татом. Формування імунітету та фізіологічна будова дитячої носоглотки часто призводять до застуди. Густі зелені або рідкі прозорі виділення з носа – невіддільний супутник життя малюка. Після того, як соплі накопичилися, вони мають два шляхи для виходу назовні:

  • стікання по задній стінці горла;
  • витікання з носа.


Коли виділення долають дорослу людину, їй достатньо висякатися, але маленька дитина не може розв’язати цю проблему самостійно. Маля важко дихає, погано спить, вередує.

Лікар-педіатр вищої категорії Поливана Олена Анатоліївна розповідає:

«Немовляти не можуть їсти, якщо закладено носа: під час прикладання до грудей чи пляшечки рот завжди закритий. Виходить, що малюк не може дихати ані носом, ані ротом, а сякатися ще не навчився. Дитині обов’язково потрібно допомогти, і аспіратор створений для цього!”


Цей компактний прилад також оцінять мами молодих алергіків. Симптоми ринітів під час цвітіння чи реакція на шерсть свійських тварин піддаються його дії.

«При алергічному риніті в дітей необхідно закопувати ніс спеціальними краплями. Головне завдання – зняти набряк. Також, добре застосовувати аспіратори, щоб прибрати слиз, що накопичився» — вважає дитячий імунолог Авдєєнко Микола Борисович.

Мамочки, що працюють, люблять аспіратори за можливість швидше покинути лікарняний і відправити чадо в садок. Адже часто рідкі соплі – це залишкові явища ГРВІ, з яким дитина може проходити ще тиждень, не бувши розносником інфекції.


У статті про те, «Як прибрати соплі у новонародженої дитини-грудничка? Поради педіатрів», ви знайдете корисну інформацію від лікарів-практиків. Але суть залишається одна: соплевідсмоктувач значно полегшує стан закладеного носа, тому стане в пригоді в кожному будинку, де є діти до 6 років.


Види соплевідсмоктувачів

Отже, ми з’ясували, навіщо потрібен аспіратор, що це таке і як він працює. Залежно від принципу дії, розрізняють 4 основні види соплевідсмоктувачів:


Спринцівка

Спринцовка

Це найпростіший аспіратор. Якщо ви бачили звичайну клізму, то знаєте, як виглядає соплевідсмоктувач – це грушка невеликого розміру з м’яким або твердим наконечником. Щоб скористатися нею, потрібно випустити повітря, вставити наконечник у ніздрю та забрати вміст із носа. Інша ніздря має бути закрита.

Плюси: дуже дешево, доступно в будь-якій аптеці, яскравий дизайн, відсутність додаткових розхідників (батарейок, фільтрів, трубок).

Мінуси: не справляється з твердими соплями, дістає лише поверхневі виділення. Простота використання під питанням, бо немовля крутиться, не дозволяючи закрити другу ніздрю. Натискати потрібно кілька разів, щоб досягти ефекту. Груші із твердим наконечником можуть травмувати носик, краще вибирати спринцівки з обмежувачами.


Механічний

Механический аспиратор

Прилад складається з трьох основних частин: пластиковий наконечник, гнучка трубочка, фільтр. На перший погляд — складний пристрій, але він достатньо ефективний. Принцип дії простий: згадайте, як ви п’єте коктейль через трубочку, і зрозумієте, як користуватись аспіратором. Порівняння не особливо приємне, але саме так працює механічний соплевідсмоктувач: трубочка знаходиться у матері в роті, а пластиковий наконечник у носику дитини. Соплі витягуються через трубочку за допомогою вдиху. Щоб мамин рот залишався чистим, між наконечником і трубкою знаходиться невеликий фільтр, який утримує соплі всередині приладу.

Плюси: доступна ціна, можливість регулювання сили всмоктування – мама сама відчуває як тягнути, можна дістати соплі, які сидять глибоко у носоглотці.

Мінуси: не підійде гидливим мамам, сила всмоктування все одно не прибирає тверді соплі, фільтри потрібно періодично змінювати.


Вакуумний

Вакуумный аспиратор

Цей аспіратор можна порівняти з дією пилососу. Аналогічні прилади можна побачити в ЛОР-кабінеті для процедури “Зозуля”. Там вони мають зворотну дію: промивають ніс. Прилади досить габаритні та галасливі. У порівнянні зі спринцівкою та механічним аспіратором, вакуумний варіант – ефективна техніка. Сила всмоктування досить велика, але з цієї причини його не можна використовувати носикам з засохлими скоринками.

Плюси: гігієнічний як для мами, так і для малюка. Ефективний, глибоко проникає в носоглотку. Швидкий, що важливо для маленьких дітей, які опираються процедурам.

Мінуси: досить дорогий, габаритний, шумить.


Електронний

Серед цих аспіратор особливою популярністю у батьків користуються прилади марки Arhimed. Вони знаходяться в середньому ціновому сегменті й мають високу якість. Електронний аспіратор зручний, забирає соплі за допомогою одного натискання кнопки. Принцип дії схожий на механічний, але замість маминого рота використовується електроніка і міні-насос. Наконечник знаходиться у носі у дитини, а мама просто натискає на кнопку. Сила всмоктування достатня для видалення глибоких слизових виділень, тому вистачає одного натискання. Соплі потрапляють у прозорий приймач, і можна оцінити очисний ефект.

Плюси: невеликий розмір у поєднанні з електронною дією, деякі моделі навіть грають музику. Досить потужний. Видаляє глибокі виділення, можна побачити кількість слизу, що вийшов. Працює швидко, не потребує додаткової фіксації носа.

Мінуси: дорожче спринцювань та механічних аспіраторів, потребує заміни батарейок та насадок.

(дивитися Електронні аспіратори у нашому магазині)


На сучасному ринку медтехніки електронний аспіратор утримує лідируючі позиції. Як і інші електронні прилади, цей пристрій зручний, компактний і ефективний. Зупинившись на електронному соплевідсмоктувачі, необхідно прочитати нашу статтю про те, “Як вибрати аспіратор (соплевідсмоктувач)? Який краще?” І, звичайно ж, перед вибором приладу для малюка не забудьте порадитися з вашим лікарем.