Перш ніж перейти до розбору як влаштована електрогрілка, давайте згадаймо які основні критерії вибору електрогрілки. Розглядаючи різні моделі іменитих і скромних виробників, середньостатистичний обиватель часто звертає увагу на ціну. Але низька ціна майже завжди означає низьку якість. На які ж критерії важливо звернути увагу в першу чергу, вибираючи електрогрілку?

  • Потужність
  • Безпека
  • Функціональність
  • Матеріали

Це найголовніші критерії при виборі електрогрілки, і вже після, можна дивитися на ціну. У спробі заощадити, багато хто купує дешеві грілки, які швидко приходять в непридатність. Але це пів біди. Неякісно зроблена грілка з низькоякісних матеріалів може бути просто небезпечна. Щоб прийняти розумне рішення і не “обпектися” на виборі грілки, рекомендуємо ознайомиться зі статтею Як правильно вибрати електрогрілку – 5 критеріїв вибору електричних грілок

А тепер відповімо на питання, яким же чином працює електрогрілка. Пристрій цей простий, на перший погляд, але не дивлячись на всю нехитрість роботи електрогрілки, вона залишається електроприладом і вимагає дбайливого до себе відношення.


Детальніше про пристрій електрогрілки

Давайте ж заглянемо всередину електрогрілки та подивимося, як влаштований принцип її роботи. Що робить електрогрілку таким зручним пристосуванням для досягнення комфорту вдома і на роботі?

Складається грілка з декількох основних елементів, від якості яких буде залежати її безперебійна робота і безпека. А ви вже припустили яка частина електрогрілки найважливіша? Думаю так.

  1. Ізольовані проводи або нагрівальні елементице основа грілки те, що власне дає тепло. Проводи інтегровані в тканину або наповнювач, в залежності від того, ми говоримо про компактні універсальні електрогрілки або електричні Якісне ізолювання проводів почали робити тільки після 2001 року, тому не варто користуватися старими електрогрілками, це може бути небезпечно для Вашого життя.
     
  2. Блок регулювання температури. Низка ізольованих проводів, що нагріває електрогрілку, під’єднується до блоку живлення. Його функція перетворювати змінний струм, який іде від мережі в постійний струм, який буде нагрівати електрогрілку. Також ця панель управління може регулювати потужність струму. У різних моделей може бути від 2 до 4 і більше можливих режимів перемикання потужності.
    Гарна потужність для такого приладу, як електрогрілка, пристрій якої ми розглядаємо, це один з основних показників її якості. З одного боку потужні електрогрілки швидко нагріваються, з іншого боку чим більше потужність, тим більше грілка використовує електроенергії й це стає економічно витратним і в деяких випадках небезпечним. Адекватна потужність для універсальних електрогрілок – 80 Вт, а електроковдр і електропростирадла, які більше за обсягом – 100-120 Вт. Пристрої з більшою потужністю не додадуть до характеристик, але зате додадуть до ваших рахунках за електроенергію. Грілки MEDISANA, наприклад, крім регулювання потужності, також мають функцію автоматичного відключення через кілька годин використання, щоб запобігти перегріву або замиканню.
     
  3. Провід зі штекером. Ця частина підключає електрогрілку до мережі й забезпечує її життєдіяльність. Може відрізнятися за якістю ізоляції та матеріалами, а також у різних виробників різна довжина проводу. Чим він довший, тим комфортніше використовувати електрогрілку. А якісні матеріали, крім ізоляції, роблять провід більш надійним, він не рветься і не ламається.
     
  4. Змінна наволочка. У більшості сучасних електрогрілок, таких як, наприклад MEDISANA HP 605, наволочка знімається, яку легко прати в машинці, для зручності у використанні. Найкраще вибирати матеріали натуральні й дихаючі, щоб запобігти збирання вологи в грілці. Відмінно підійде фліс, який до всього іншого ще і гіпоалергенний.

Підключаємо до мережі та перевіряємо роботу.

За технікою безпеки використання електрогрілки можливо лише в розгорнутому стані, щоб запобігти пошкодженню нагрівальних елементів. Пристрій електрогрілки після 2001 року став більш надійним, а проте, деякі запобіжні заходи дотримувати необхідно.
Розклавши електрогрілку, підключаємо до мережі й бачимо як на панелі регулятора температури загоряється індикатор. Значить є контакт. Тепер можемо вибрати режим температури та почекати кілька хвилин, поки нагрівається електрогрілка. Пристрій підігрітий і готовий до використання через 5 хвилин, можете насолоджуватися приємним теплом. Кращий подарунок для Вашої мами або для молодих батьків, зробить будинок затишнішим, а сон спокійнішим.


Дізналися як влаштована електрогрілка. Робимо висновки

Електрогрілка – пристрій, який зможе зігріти Вас у найсуворіші зимові дні. Проста у використанні та безпечна навіть для новонароджених, і літніх людей.

Найбезпечніші й зручні грілки у використанні – з дихаючих матеріалів, з якісними ізольованими проводами, які рівномірно розподілені та закріплені в матеріалі грілки. Німецька фірма Медісана на кожну свою грілку надає 3 роки гарантії тому, що впевнена в якості своєї продукції. Це на кілька років більше гарантія, ніж у будь-якої середньостатистичної грілки інших виробників. І так само кожна електроковдра випущена Медісана супроводжується Європейськими сертифікатами якості та високим класом захисту від удару струму. Чим не може похвалитися електрогрілка виробництва СНД і Китаю.

Вибираючи електрогрілку пам’ятайте що перш за все, це безпека її використання, а вже на другому місці зручність. Якісна грілка може прослужити вам 10 років, не менше. Робіть вибір електрогрілки з розумом і насолоджуйтеся теплом протягом десятиліття.