Напевно абсолютно всі користуються звичайним простирадлом для сну і відпочинку. Але якщо додати трохи магії, ізольованої електрики, нагрівальних елементів і кілька перемикачів, то простирадло перетворюється в електропростирадло! Що це таке і навіщо треба, розглянемо детальніше.

Чудо пристосування і його винахід

Що ж собою являє електропростирадло, що це за прилад? Кілька шарів щільної тканини, в яку інтегровані та міцно закріплені обігрівальні елементи у вигляді ізольованих проводів і нагрівальних елементів. Вся конструкція прошита так, щоб дроти рівномірно розподілялися між шарами тканини, не перекручувалися і не ламалися. За допомогою електричного струму від мережі електропростирадло нагрівається до певної температури й зігріває свого власника, приємно розслабляючи все тіло.

Автором цього твору обігрівального мистецтва є лікар Сідні Ай Рассел. У 1912 році він представив світу першу версію електричного простирадла, яка застосовувалася їм в практиці для того, щоб обігрівати пацієнтів. Перше ж виробництво простирадла з електропідігрівом за різними джерелами почалося з 1930 або 1937 року, суперечки з цього приводу так і тривають, тому точний рік початку масового виробництва залишається під питанням.

Більш детально, про використання електропростирадла ви можете дізнатися в статті “Як користуватися електропростирадлом? Як прати електропростирадло?”


Тоді й зараз, як відточувалося електропростирадло до ідеалу

На початку двадцятого століття було досить багато небезпечних предметів, у тому числі й електропростирадло. До його масового виробництва воно використовувалося виключно в лікарнях для обігріву деяких пацієнтів. Але поки воно використовувалося рідко і під чуйним наглядом медсестер, прецедентів було не багато. Електрика була ще в новинку, неприборкана, та і якості матеріалів, які проводили струм і нагрівали прилад, залишали бажати кращого. Тому використовували простирадло з підігрівом недовго, медсестра засікала певний час, після чого вимикала прилад з мережі. Але через слабку електроізоляцію проводів, нестабільну подачу електроенергії та банальної неуважності, періодично виникали проблеми із загорянням простирадла і пацієнтів іноді било струмом.

До початку 2000-х використання електропростирадла не було достатньо безпечним. Як і багато обігрівальних приладів, електрогрілки й електропростирадла, часто ставали винуватцями пожеж та ударів струмом. Але прогрес не стояв на місці, поступово виробники цього типу обігрівальних технологій вдосконалювали свої вироби, роблячи їх більш безпечними та зручними у використанні.

Один зі світових лідерів з виготовлення електропростирадла та електроковдр Medisana, чи не перші почали робити більш якісні електропростирадла та електричні ковдри, назавжди змінивши ринок обігрівальних пристроїв.

Високоякісні приємні на дотик тканини, що дихають, в електропростирадл нового покоління (Медісана зокрема) запобігають скупченню вологи в самій простирадлі. Нагрівальні елементи ставали все тонше і зараз в нових моделях електропростирадла ледь промацуються.

Після 2001 року виробники почали використовувати подвійну ізоляцію електропроводів і нагрівальних елементів. Висока гнучкість і міцність нагрівальних елементів була досягнута завдяки силіконовому покриттю. А фірма Медісана поліпшила дизайн електропростирадла знімним кабелем живлення. Тобто Ви можете нагріти простирадло, поки приймаєте душ або ванну і перед сном відключити його від мережі, насолоджуючись приємним теплом поки засинаєте.

Крім знімного кабелю з’явилися додаткові захисти від перегріву і загоряння.

  • По-перше, тканини деяких моделей просочені речовиною, яка перешкоджає швидкому займанню і самі тканини не горючі
  • По-друге, в пульті управління почали встановлювати датчик, який реагує на зміни подачі електроенергії й при будь-яких перепадах в мережі автоматично відключає електропростирадло.
  • По-третє, є захист від перегріву елементів живлення. При безперервній роботі, більш запрограмованого часу (у різних простирадлах з електропідігрівом час роботи різний, від 60 до 180 хвилин), електропростирадло відключається автоматично.

На цей час лідери з виробництва електропростирадла та іншої апаратури для будинку, довели свої вироби до того рівня зручності та безпеки, що Ви можете спати спокійно, насолоджуючись теплою постіллю.

А більш детально про те, на які параметри важливо звернути увагу при виборі електропростирадла Ви можете дізнатися, ознайомившись зі статтею“Як вибрати електропростирадло – потужність електропростирадла”..


Де використовувати електропростирадло, що це поліпшить в Вашому житті?

Широке застосування електропростирадла та інших видів грілок, як і сто років тому, ми спостерігаємо в медичних установах, пансіонатах для людей старшого віку та спеціалізованих санаторіях. Є цілий метод лікування деяких хвороб і реабілітації після травм терапевтичного методу прогрівання “сухим теплом”. Це прогрівання за допомогою високоякісних грілок, електропростирадла й електроковдр, в залежності від зони та площі тіла, яку треба прогріти.

Електропростирадло допомагає при застуді й грипі, прискорює одужання і полегшує симптоми. Допомагає боротися з безсонням, знижує м’язовий тонус, допомагає впоратися з перенавантаженням від насиченого дня і нормалізує сон. Особливо електропростирадла популярні в районах з холодною зимою і неякісним опаленням. Електричні батареї та масляні обігрівачі використовують набагато більше електроенергії, ніж простирадло з підігрівом, але при цьому жахливо пересушують повітря і сприяють утворенню пилу. А всім відомо, що в запиленому приміщенні з пересушеним повітрям і спиться гірше і застуди проходять складніше і довше. Для того, щоб поліпшити клімат в приміщенні додатково до обігрівача включають зволожувач, який теж мотає досить багато електроенергії. Раціональніше використовувати ресурси, не замерзаючи ночами, Вам допоможе електропростирадло.

Для всіх, у кого проблеми з терморегуляцією: це люди старшого віку і маленькі діти, корисно мати в будинку електропростирадло і використовувати його. Тепло покращує обмін речовин і кровообіг, також буде корисно для тих, у кого є хронічні проблеми з серцево-судинною системою.

Але перш ніж використовувати електропростирадло для прогрівання, як терапію для розв”язання будь-яких проблем, рекомендуємо проконсультуватися з лікарем. Тому, що крім ряду показань до застосування електропростирадла, є ряд хвороб і станів, при яких прогрівання може завдати шкоди здоров’ю.

Дізнавайтеся щось нове разом з нами та читайте докладніше про пристрій електропростирадла, способи їх застосування і які бувають різновиди в нашому блозі.