У списку корисних гаджетів для матусь-годувальниць важливе місце посідає молоковідсмоктувач. Пристрій використовують для зціджування молока на випадок тривалої розлуки з дитиною, а також для розв'язання проблем з лактацією, що можуть проявитися на початку грудного вигодовування. Перед жінкою стоїть вибір: який купити молоковідсмоктувач – ручний чи електричний? Тут важливо розібратися, в чому різниця між двома типами пристроїв. Ознайомившись із нашою статтею, прийняти рішення не складе труднощів.

Ручні та електричні молоковідсмоктувачі – у чому різниця?

Завдання молоковідсмоктувача – зціджування молока з грудей. Це можливо завдяки від’ємному тиску, який створює апарат. Для роботи ручного молоковідсмоктувача доведеться докладати зусиль: щоб викликати відтік молока з грудей, потрібно качати повітря вручну. Електричні молоковідсмоктувачі працюють інакше. У них за створення вакууму відповідає двигун, що працює від батареї або акумулятора.
 

Особливості та типи ручних молоковідсмоктувачів

Ручні молоковідсмоктувачі вирізняються простотою, тихою роботою і порівняно низькою ціною, що не вдарить по сімейному бюджету. Пристрої можна розділити за конструкцією на три групи – поршневі, помпові та шприцеві. З приводу зручності більше цінуються моделі першого типу. У них молоко зціджують однією рукою, натискаючи на важіль. Використання шприцевого і помпового молоковідсмоктувача вимагає більше часу і сил, до того ж при цьому мають бути задіяні обидві руки.

До переваг ручних молоковідсмоктувачів відносять:

  1. Тиху роботу (це дуже важливо, якщо в дитини проблеми зі сном і вона прокидається від найменшого шурхоту).
  2. Простоту очищення і стерилізації (більшість моделей можна мити в посудомийній машині й обробляти парою, щоб запобігти розвитку небажаних мікроорганізмів).
  3. Відносно низьку вартість (зазвичай придбання для новонароджених виливаються в чималу суму, тому купівля дорогого молоковідсмоктувача може бути обтяжливою).
  4. Незалежність від електромережі (власникам механічних приладів не доведеться переживати, що в процесі зціджування сяде акумулятор або пропаде електроенергія).

З недоліків варто виділити:

  1. Значні зусилля для зціджування молока.
  2. Швидке зношення механічних деталей за інтенсивного використання.
  3. Тривалий час зціджування.

Електричні молоковідсмоктувачі: види та особливості

Молоковідсмоктувачі електричного типу більш просунуті в частині технологічності, простіші й зручніші у використанні. Їхня експлуатація не потребує фізичних зусиль, а саме зціджування молока більш ефективне і займає набагато менше часу.

Електричні молоковідсмоктувачі розрізняються за способом живлення. Мережеві моделі працюють від електрики, тому для зціджування знадобиться доступ до розетки. Вони оснащені кабелем, тому можливість вибирати зручне місце для процедури обмежується його довжиною. Акумуляторні пристрої дають змогу зціджувати молоко в будь-якому місці.

Серед молоковідсмоктувачів є одинарні та подвійні моделі. Перший тип дає змогу збирати молоко тільки з однієї груді, а другий із двома лійками – зціджувати обидві залози одночасно (такі пристрої найчастіше вибирають батьки близнюків).
 

Поговоримо про переваги електричних молоковідсмоктувачів:

  • відсутність навантаження на руки завдяки автоматизації;
  • можливість зціджувати велику кількість молока за короткий час;
  • налаштування зціджування відповідно до індивідуальних потреб (завдяки регулюванню сили й швидкості всмоктування);
  • можливість зціджування молока з двох грудей одночасно (в деяких моделях);
  • наявність функцій, яких немає у ручних молоковідсмоктувачів, наприклад, таймера, стимулювання грудей, запам'ятовування режимів та інших.

Мінусів у молоковідсмоктувачів електричного типу не так і багато:

  • необхідність стежити за зарядом акумулятора, а для мережевих моделей – наявністю розетки;
  • деякі пристрої можуть видавати зайвий шум через роботу мотора, хоча сучасні девайси є тихими;
  • висока ціна порівняно з ручними молоковідсмоктувачами.

Хорошим прикладом електромолоковідсмоктувача є пристрій польського бренду Arhimed Gentle S3. Модель має популярність серед жінок, які годують груддю, оскільки вона компактна, ефективна і проста в експлуатації. Сучасний зовнішній вигляд, тиха робота (всього 30 дБ), інтуїтивно зрозумілий інтерфейс — це ті переваги, про які зазвичай згадують мами у відгуках до моделі. Не можна пройти повз технологію трифазного зціджування, яка дуже точно імітує смоктання немовляти й забезпечує комфортні відчуття під час відкачування молока. Жінки рекомендують цю модель за м'які силіконові накладки, легке розбирання та збирання, а також швидке і комфортне зціджування.
 

Який молоковідсмоктувач кращий – ручний чи електричний?

Який все-таки молоковідсмоктувач вибрати – ручний чи електричний – залежить від того, наскільки часто доведеться зціджувати молоко. Використання механічного апарату з часом може виявитися виснажливим, проте він стане у пригоді в таких ситуаціях:

  1. Якщо жінка зціджує молоко час від часу, наприклад, коли йде з дому раз або два на тиждень.
  2. Під час подорожей, оскільки ручний молоковідсмоктувач мобільніший за електричний.
  3. Коли годувальниця хоче, щоб пристрій працював безшумно.

Електричним молоковідсмоктувачем може сміливо користуватися будь-яка матуся, що годує. Особливо рекомендується зробити вибір у їхній бік у таких випадках:

  1. Якщо молоко доведеться зціджувати регулярно для кожного годування.
  2. У разі проблем із лактацією в перші години після пологів.
  3. Коли в дитини проблеми зі смоктальним рефлексом і вона не бере груди самостійно.
  4. Якщо жінка зіткнулася з проблемами лактостазу або гіперлактації.

Таким чином, якщо вам доводиться зціджувати молоко часто, наприклад, тому що ви збираєтеся повернутися на роботу і делегувати годування іншій людині, електричний молоковідсмоктувач дасть змогу зцідити більше молока за менший час.

Підбиваємо підсумки: вирішальні чинники під час вибору молоковідсмоктувача

Без сумнівів, купівля молоковідсмоктувача – чудове рішення. Маючи під рукою цей пристрій, ви будете готові до багатьох ситуацій, пов'язаних із лактацією. Вирішальними факторами під час вибору між ручним і електричним молоковідсмоктувачем є:

  • частота використання – для періодичного зціджування варто розглянути варіант ручного молоковідсмоктувача. Для регулярного використання рекомендується купувати більш зручні електричні моделі;
  • зручність транспортування – якщо ви ведете активний спосіб життя і часто подорожуєте з дитиною, віддайте перевагу компактному девайсу, що легко розбирається і не займає багато місця в сумці або валізі. Враховуйте, що ручні моделі не потребують підзарядки, тому вам не доведеться шукати розетку або змінну батарею, щоб зцідити молоко. Якщо ви обираєте електричну модель, доречніше обрати прилад з акумулятором. Наприклад, молоковідсмоктувач Arhimed Gentle S3, про який ми згадували вище, оснащений батареєю ємністю 1200 мАг і зможе працювати без заряджання до 150 хвилин, чого цілком достатньо для кількох повноцінних зціджувань;
  • вартість – якщо бюджет на купівлю обмежений, можна замовити недорогу ручну модель, але тут потрібно бути готовим до відсутності широкого функціоналу і базових можливостей. Щоб зціджування було швидким і зручним, а період годування грудьми залишився в пам'яті жінки світлим спогадом, є сенс вибрати електромолоковідсмоктувач. Тим більше, що на ринку зараз представлені варіанти в широкому ціновому діапазоні.

У будь-якому разі вибір залежить від індивідуальних потреб жінки. Головне – щоб малюк отримував якісне харчування, а молода матуся почувалася комфортно.
 

(Дивитися всі молоковідсмоктувачі в нашому магазині.)