Маленькі діти не вміють сякатися, тож цю процедуру потрібно зробити замість них. У минулій статті ми зрозуміли, “Як почистити ніс новонародженій дитині-грудничку? 6 найкращих способів!. Безумовно, аспіратор виграє серед інших методів. Це необхідний пристрій для всіх молодих батьків. На жаль, не всі вміють користуватися соплевідсмоктувачем правильно, а багато хто стикається з тим, що малюк крутиться і не дозволяє торкнутися себе. Як почистити ніс і відсмоктувати соплі новонародженій дитині та немовляті аспіратором? Розберемося далі.


Електронний аспіратор

Очищення носа за допомогою електронного аспіратора має ряд переваг:

  • Безпечний. Відсмоктувач має мінімальний контакт з ніздрями. Не потрібно намагатися насадки засунути глибоко, достатньо піднести її до ніздрі. Щоб повністю виключити травмування, потрібно вибирати прилад з широкими насадками та знати, як правильно чистити ніс новонародженому немовляті аспіратором.
  • Універсальний. Як правило, сучасні аспіратори мають м’які насадки різних розмірів. Наприклад, arhimed має в комплекті 3 гнучкі гіпоалергенні насадки. Тому прилад підходить новонародженим, дітям до року та старше.
  • Сучасний. Як почистити носик новонародженому аспіратором, якщо він постійно крутиться? Сучасні електронні пристрої вирішують цю проблему. Деякі моделі мають музичні режими. Можна ставити дитині мелодію, відволікаючи та зацікавлюючи малюка. Наприклад, соплевідсмоктувач arhimed оснащений музичним супроводом, його рекомендують багато педіатрів.
  • Гігієнічний. Електронний прилад виключає влучення слизу від дитини до батьків. Відсмоктування відбувається за допомогою електроніки, не потрібно тягнути соплі самостійно, як у випадку з механічним аспіратором. Відпадає проблема з тим, як відсмоктувати соплі дитині, щоб вони не потрапили до вас у рота.
  • Не потребує надмірних зусиль. Щоб дістати соплі за допомогою груші або механічного приладу, потрібно виконати процедуру кілька разів, розрахувати силу, щоб не зашкодити дитині. Електронний аспіратор очищає носа за допомогою одного натискання на кнопку. Мама не переживатиме про те, як відсмоктати соплі новонародженому немовляті без ушкоджень слизової носа. Прилади мають кілька режимів потужності, які можна регулювати для кожного окремого випадку. Наприклад, в аспіраторів Архімед таких режимів від 3 до 5.

Як чистити носик новонародженому аспіратором

Як правильно провести процедуру, щоб було комфортно дитині та батькам? Очищення проводиться у три кроки.


Промивання носа

Цей етап діти люблять найменше. Ніс промивають сольовим або фізіологічним розчином. Можна придбати в аптеці готову форму або користуватися шприцом без голки. Розчин заливають по черзі в обидві ніздрі по 2-3 рази. В інструкції до препарату вказують, яка кількість розчину потрібна. Промивку обов’язково виконати перед тим, як відсмоктувати соплі у дитини. Вона дозволяє розм’якшити густий слиз, щоб він виходив легше, не залипав на задній стінці горла.


Видалення сопель аспіратором

Безпосередньо процедура очищення виконується так:

  • Покладіть малюка на спину. Не робіть маніпуляції, коли дитина на руках. Якщо малюк вередує, заспокойте його. Увімкніть музику, що відволікає, на аспіраторі або на іншому приладі. Як відсмоктати соплі у новонародженого немовляти, якщо він пручається? Дайте йому роздивитися аспіратор, потримати у руках. Можливо, після знайомства з дивом техніки він сам захоче почистити ніс.
  • Підберіть насадку., оберіть відповідну з комплекту: для найменших беріть насадку з обмежувачем. Вона убезпечить малюка від травмування.
  • Піднесіть аспіратор до ніздрі якомога ближче. В ідеалі насадка має заходити в носик на кілька міліметрів. Цього достатньо, щоб усунути слиз.
  • Підберіть потужність. Для новонароджених – мінімальна, для дітей від року – середня. Максимальний режим обирайте обережно, лише в тому випадку, якщо соплі густі, зелені та їх дуже важко дістати.
  • Натисніть кнопку та оцініть результат. У прозорому резервуарі соплевідсмоктувача з’явиться слиз. Якщо його багато, швидше за все, він вийшов повністю. Можна натиснути кнопку повторно, щоб переконатися в цьому. Тепер процедуру потрібно повторити із другою ніздрею.
  • Розберіть аспіратор як написано в інструкції. Зазвичай знімається лише насадка. Її легко мити у проточній воді. Для знезараження можна обдати насадку окропом.

Закапування лікувальними краплями

Завершальний етап – лікування. Краплі підбирає лікар залежно від віку дитини та захворювання. Поки слиз сидить у носі, ефекту від лікувальних крапель не буде. Тому важливо звільнити носоглотку, а потім капати препарат.

Після проведення процедури можна носити дитину на руках. Не піднімайте її одразу у вертикальне положення, дайте кілька хвилин, щоб слизова підсохла. Якщо дитина неспокійна, відволікайте її іграшкам, дайте поїсти.


Чого робити не можна

При очищенні носа аспіратором потрібно дотримуватися техніки безпеки:

  • Не варто проводити процедуру, якщо дитина сильно плаче, кричить, смикає руками та ногами. При істериці почистити носа практично неможливо. До того ж малюк може почати задихатися.
  • Відмовтеся від використання приладів, якщо у дитини травмована слизова оболонка носа. Або можна пом’якшити процедуру, злегка змастивши вхід у ніздрю вазеліном чи кремом.
  • Не можна чистити ніс, коли дитина спить. Це може злякати малюка.

(дивитися Електронні аспіратори у нашому магазині)

Якщо ви розібралися з тим, як відсмоктувати соплі у дитини малюка, залишається правильно вибрати сам прилад. Електронні аспіратори – найбільш популярний та практичний варіант. Ми підготували для вас спеціальний матеріал у статтіЯк обрати аспіратор (соплевідсмоктувач)? Який краще?”..

Аспіратор – прилад-помічник, який стоїть поруч із градусником, мікрохвильовою піччю, феном та іншими побутовими дрібницями. Можна обійтися без них, але з ними зручніше, комфортніше та спокійніше. Пам’ятайте: від чистого носика часто залежить здоров’я вашого малюка.