Коли в дім приходить хвороба, особливо якщо захворів малюк, батьки шукають поради в інтернеті, у друзів, на жаль, в останню чергу вони звертаються до фахівця. Інгаляції при кашлі, користь і шкода? Добре, якщо мами ставлять собі це запитання, а не біжать одразу до аптеки по “букетик” антибіотиків та порошкових сумішей. За перших ознак і підозри на бронхіальну астму в дитини слід звертатися до лікаря, тільки після ретельного огляду й аналізів, після поставленого діагнозу, користь інгаляції буде дійсно на благо. Для того щоб Ви знали за яких симптомів звертатися до фахівця ми радимо ознайомитися зі статтею: Астма у дітей – перші ознаки бронхіальної астми у дитини”. На щастя ми живемо з Вами в той час, коли для лікування винайдено зручні та ефективні пристосування, в нашому випадку ми говоримо про небулайзери, завдяки яким ліки доставляються безпосередньо на вогнище запалення. У цій статті ми відповімо на запитання: небулайзер, всі за і проти?

Народні методи

Існує таке поняття серед лікарів – “каструльна терапія”. Це коли замість того, щоб купити необхідний прилад для інгаляційних процедур, використовується проста каструля з вареною картоплею. Метод хороший і поганий одночасно. Головна небезпека “каструльної терапії” – це небезпека опіку, медики запевняють: “Легше вилікувати астму та пневмонію в пацієнта, аніж лікувати опіки дихальних шляхів” – завжди пам’ятайте про це, коли лікуватимете малюка таким методом. Знаючи старше покоління, з якою ретельністю дехто лікує своїх дорогоцінних онуків, радимо Вам уважно слідкувати за подібного роду процедурами. Гарячою парою лікують захворювання верхніх дихальних шляхів, оскільки крапельки пари важкі та не доберуться до бронхів і легень, окрім усього іншого – це чудова косметична процедура для мам – розширює пори та сприяє гарному вбиранню косметичних засобів. Пам’ятайте! Головна небезпека – опік гортані та трахеї у дитини! Але також паровою лазнею Ви не вилікуєте бронхіт, астму чи пневмонію.

Небулайзер – показання та протипоказання

Якщо у малюка діагноз “Бронхіальна астма”, “Пневмонія” та інші захворювання нижніх дихальних шляхів, Вам необхідно придбати небулайзер. У 100% випадків при таких діагнозах лікарі прописують інгаляційну терапію. Інгалятор небулайзер – шкоду можна завдати тоді, коли Ви лікуєтесь без діагнозу та приписів лікарів).


Давайте звернемося до лікарки-пульмонологині Єлизавети Павлівни, вона пояснить, у яких випадках використовують небулайзер.

“Астма – це алергічна реакція на зовнішні подразники. Відбувається спазм бронхів – бронхи звужуються і дихати стає важче, потім з’являється набряк, своєчасне медикаментозне втручання знімає набряк і пацієнт може нормально дихати. Інгалятор для дітей (користь від лікування незаперечна) – це не панацея, це засіб, прилад, за допомогою якого ліки доставляють у вогнище запалення”.


Педіатр (тепер уже сімейний лікар) Артем Вікторович розповідає які протипоказання є до використання інгалятора (небулайзера):

Далеко обережно слід підходити до інгаляційних процедур з немовлятами. Жодних особливих правил проведення інгаляції немає, але й лікувати дитину за допомогою небулайзера, коли Вам заманеться, не можна. Ви помітили кашель або важке дихання із задишкою – звертайтеся до фахівця, і ми призначимо адекватне лікування, не виключено, що з використанням інгалятора. Але іноді важке дихання в немовляти говорить просто про те, що батькам треба зволожити слизову носа та частіше провітрювати”.


Також Любов Михайлівна, дитяча лікарка-пульмонолог, зазначає, що:

“Небулайзери – геніальне пристосування нашого часу, якщо ще 20 років тому лікування бронхіальної астми було довгим і болісним, а небулайзери можна було зустріти лише в стаціонарі. Сьогодні компресорні інгалятори стали меншими, і батьки можуть дозволити собі якісне лікування в домашніх умовах”.


Вибір небулайзера

Небулайзерів (інгаляторів) на сьогоднішній день багато чого є, моделі бувають портативні, стаціонарні, у кожної моделі є свої плюси та мінуси, свої особливості та характеристики. Головне пам’ятати яку хворобу Ви лікуєте, і від цього відштовхуватися при виборі інгалятора. Якщо Ви не читали попередніх статей, пропонуємо повторно ознайомитися з видами інгаляторів.

  • Карманні порошкові (в якому ліки вже в порошку і перебувають під тиском).
  • Парові інгалятори (“найдревніший” прилад, в яких нагрівається вода, повинні комплектуватися спеціальною маскою, вона накриває все обличчя).
  • Компресорні інгалятори/небулайзери (інгаляція відбувається струменем повітря)
  • Ультразвукові інгалятори/небулайзери (інгаляція робиться за допомогою ультразвуку).
  • Меш-небулайзери (ультразвук впливає на мембрану, а мембрана розщеплює ліки).

Для тих, хто в пошуку відповідної моделі, представляємо ретельно підібрану вибірку з небулайзерів: Найкращий інгалятор небулайзер – відгуки лікарів, рейтинг топ 10 небулайзерів (інгаляторів)”.


Декілька слів наостанок

Інгалятор для дітей (користьякого беззаперечна) вже звичний девайс у багатьох сім’ях. Ним можна вилікувати сезонні захворювання: нежить або кашель, а також лікувати більш серйозні захворювання – бронхіальну астму і пневмонію. Головне пам’ятайте, що за таких недуг небезпечно займатися самолікуванням, кожному пацієнту потрібен індивідуальний підхід, завжди звертайтеся по допомогу до фахівця.

Бажаємо здоров’я Вам і Вашим близьким!

(дивитися “Інгалятори (небулайзери)” в нашому магазині)