Помічниця батьків і дітей, багатофункціональна силіконова подушечка, наповнена гелем, іменована – гелева грілка. Раніше ми вже розглядали що таке гелева грілка і як нею користуватися, щоб допомогти дитині впорається з кольками. Чудові властивості гелевої грілки та правильне її використання Ви можете дізнатися зі статті Гелева грілка від коліків – я користуватися..

Сьогодні ж ми звернемося до фахівців, які розкажуть про показання до використання гелевою грілки і які є протипоказання до її використання. Допоможуть нам розібратися відгуки та коментарі педіатрів, які у своїй роботі часто стикаються з кольками у новонароджених і рекомендують грілки, як один зі способів полегшення цього стану.


Яким чином допомагає гелева грілка від коліків, відгуки педіатрів

Для початку розглянемо коментарі педіатрів про те, як правильно користуватися гелевою грілкою, і в яких ситуаціях вона допомагає зняти спазм.

Дмитро Вікторович, педіатр в приватному сімейному центрі, у якого вже більше ніж 10 років досвіду консультування маленьких пацієнтів, розповідає свою думку з приводу гелевих грілок:

Відразу після випуску з мед. університету думка про кольки у мене була однозначна харчування матері викликає кольки у дитини. Але на практиці я зіткнувся з тим, що навіть в разі коли жінка дотримується строгої дієти, діти могли все одно мучиться від кольок. Поступово пробуючи різні способи зменшення дискомфорту від кольків, приходжу до висновку, що тепло один з найкращих екстрених способів полегшити спазм і зняти здуття. Єдине, що реально лікує кольки, це час. Уже до 3 місяців травна система дитини досить розвинена, щоб здуття і спазми турбували дитину не частіше ніж дорослого. Причини у кольків можуть бути абсолютно різноманітні, тому пробувати знайти причину, чому дитина часто може мучиться спазмами, варто, але навіть в разі коли знайти причину частих кольок не виходить, все одно допомогти полегшити стан може гелева грілка. Вона краще ніж соляна, бо залишається м’якою та гнучкою при нагріванні, нею зручніше користуватися.


Оксана Миколаївна, у якої своя приватна педіатрична практика теж поділилася досвідом використання гелевої грілки:

Я почала радити гелеву грілку приблизно рік тому. Ще кілька років тому, може 5, вважалося що кольки це або необдумане харчування матері або недолік ферментів, тому повсюдно молодих мам садили на жорстку дієту і додавали краплі з ферментами, які допомагали б дитині краще засвоювати їжу. Від крапель ніхто не відмовлявся і дійсно, в деяких ситуаціях це хороший варіант. Але на жаль батьки очікують, що краплі допоможуть моментально, а ефект від них накопичувальний. Протягом 3-4 днів регулярного застосування крапель і нарешті то буде відчутний ефект і значне зниження частоти та інтенсивності спазмів. Але що робити поки не допоможуть краплі? Мені про гелеву грілку розповіла моя пацієнтка, приблизно рік тому. Запитала чи спробувати. Оскільки ніяких протипоказань не було, дитині вже майже виповнився місяць, то почали пробувати. І гелева грілка видала відмінний результат. За словами клієнтки, якщо раніше доводилося носити стовпчиком і заколисувати дитину протягом майже години після їжі, ставити газовідвідні трубочки та свічки, то за допомогою грілки домоглися легкого невдоволення під час кольок. Дитина після їжі ще хвилин 5-10 крутилася. кректала, але в підсумку швидко засинала і спокійно спала Я почала рекомендувати грілку та іншим маленьким пацієнтам, які мучилися частими й сильними кольками та поки що не були ні одного відкликання, що ось зовсім не допомогло.


Чому ж гелева грілка може бути протипоказана для маленької дитини та в яких випадках грілка може нашкодити, а не допомогти?

Олена Михайлівна педіатр в дитячій міській лікарні №1 попереджає, коли використовувати грілку для новонародженого не можна:

В нормі кольки з’являються до кінця першого тижня життя, якщо ж сильні спазми турбують дитину з перших днів життя, це привід звернутися до фахівця. Іноді є необхідність здати деякі аналізи, перш ніж застосовувати будь-які засоби для усунення дискомфорту. При запальних процесах в черевній порожнині прогрівання строго заборонені, але визначити, що цей запальний процес є. можливо тільки зробивши аналізи, іноді показано зробити УЗД.”


Також вже згадуваний Дмитро Вікторович попереджає:

Не можна класти грілку безпосередньо на живіт дитини, в разі якщо ще не зажила пупкова ранка. Якщо ви сумніваєтеся, чи точно зажив пупок, проконсультуйтеся з вашим педіатром. Перш ніж використовувати для малюка щось новеньке, обговоріть, будь ласка, це з педіатром. Бажано вимірювати температуру новонародженого періодично, щоб розуміти, що ви не будете ще більше нагрівати дитину грілкою, якщо у нього і так підвищена температура. Але в іншому, якщо Ви точно знаєте, що тривога дитини пов’язана з кольками, то грілка прямо показана для полегшення цього стану.

Робимо висновки, що гелева грілка, відгуки про яку ми розглядали вище, хороший екстрений спосіб швидко зняти напад кольок у новонародженої дитини. Головне, попередньо проконсультуватися з лікарем, і використовувати грілку з огляду на рекомендації фахівців. А дізнатися які грілки нині популярні та підібрати собі найкращий варіант. допоможе стаття Яка грілка краще для новонародженого – рейтинг дитячих грілок 2020.