Електропростирадло з’явилася ще сто років тому, як лікувальний прилад для прогрівання пацієнтів і полегшення симптоматики різних захворювань. За останні, більш ніж сто років, пристрій електропростирадла удосконалювався і прилад ставав все безпечнішим, але принцип його роботи залишився незмінним.

Електропростирадло – це обігрівальний прилад, що працює від мережі, який стелиться під постільну білизну і працюючи від мережі, зігріває Вас під час сну, не пересушує повітря та економить електроенергію. Ідеальне рішення для холодної пори року, особливо якщо центральне опалення ще не включили, або воно мало прогріває вашу домівку.

Дізнатися детально про те, які бувають електричні простирадла і на які критерії важливо звертати увагу при виборі, ви можете прочитавши статтю Як вибрати електропростирадло – потужність електропростирадла. А ми дізнаємося у фахівців, наскільки безпечно використовувати простирадло з підігрівом і в яких випадках воно може принести шкоду.


Чи шкідливе електропростирадло, плюси та мінуси використання вдома

Будь-який терапевтичний метод можна застосовувати як на благо, так і на шкоду. Бездумне використання або використання не за призначенням електропростирадла, грілок та інших апаратів для прогрівання, може нашкодити Вам і Вашим близьким. Лікарі попереджають, що якщо у Вас є хронічні захворювання або будь-які больові симптоми, які Ви не обстежували або у Вас немає правдивої інформації про Ваш стан здоров’я, то використання зігріваючого обладнання небажано. Спочатку консультація лікаря, а вже потім солодкий сон на електропростирадлі.

Чи безпечне електропростирадло, як прилад? Якщо у Вас бабусине старе електропростирадло, яке вона зберігала ще з повоєнних часів, щоб передати у спадок, то воно в край небезпечне для використання. Його краще утилізувати. Всі електропростирадла та електрогрілки, вироблені раніше 2001 року небезпечні для використання. Навіть сучасними електропростирадлами не рекомендують користуватися довше 10 років, якої б високої якості вони не були. З плином часу і при активному використанні електродроти зношуються, тканина псується і Ваша безпека буде під питанням.

Але ті електропростирадла, що були випущені після 2001 року (а чим свіжіше, тим краще) мають поліпшені системи захисту від ударів струмом, посилену електроізоляцію, у деяких (наприклад в Medisana HU 665 і в інших моделях тієї ж фірми) є функція таймера і простирадло автоматично відключається після 3-х годинної роботи. Це запобігає перегріванню і ламанню нагрівальних елементів і робить можливим безпечний сон на цьому електроприладі. Якісне електропростирадло – безпека для Вас і всієї сім’ї.

Чи можна спати на електричному простирадлі? Можна, можливо! Якщо воно має функцію автоматичного вимкнення при перепадах електроенергії в мережі і функцію автовиключення через кілька годин використання. Так Ви будете впевнені у своїй безпеці та зможете затишно вмоститися в м’якому теплому гніздечку у своєму ліжку.


Що кажуть лікарі? Електропростирадло користь чи шкода?

Електропростирадло широко використовується для симптоматичного лікування деяких захворювань суглобів, печінки та нирок, допомагає впоратися з менструальними болями, болями від розтягування м’язів і зв’язок, зняти м’язове перенапруження і так же часто використовується, як допоміжна терапія після травм і операцій. Але самолікуванням займатися за допомогою “сухого тепла” медики категорично не радять.

Лікар ортопед Геннадій Євгенович ділиться своїм досвідом:

Якщо людина точно знає, що і від чого у неї болить, проконсультувавшись з лікарем, вона може спокійно використовувати електропростирадло. Наприклад, в міжсезоння люди з артритами дуже мучаться від тупих болів через похолодання. Суглоби люблять тепло, прогрівання знімає больовий синдром, покращує кровообіг в суглобі. Але в той самий час артроз, який теж супроводжується болями в суглобі, прогрівати категорично не можна, через те, що це призведе до погіршення стану ”.

Тобто симптоми у захворювань схожі, але без точного діагнозу Ви не будете знати наскільки безпечно Вам грітися за допомогою електроприладів. Але є захворювання, при яких людям категорично протипоказане “сухе тепло”?

“Не рекомендують обігріватися простирадлом в разі, якщо у людини стоїть кардіостимулятор, бо електромагнітне випромінювання може порушити роботу стимулятора і викликати пов’язані з цим проблеми. Яке б незначне ЕМВ не було, все ж рекомендації на цей рахунок категоричні. ” – ділиться думкою кардіохірург Антон Єрмолов.

“Основну шкоду електропростирадла наносять через незнання пацієнтів, чи можна їм займатися прогріванням, чи не можна. Я стикалася з випадками, коли люди користувалися електропростирадлами для того, щоб полегшити, як вони думали, кишкові спазми, прогрівали апендицит, в деяких випадках доводячи до його розриву. “ – каже хірург загальної практики Людмила Антонівна.

“При використанні “сухого тепла” важливо пам’ятати, що воно сприяє розширенню судин і зниженню артеріального тиску, що абсолютно небажано при декомпенсації діяльності серцево-судинної системи. Також категорично не можна користуватися електропростирадлом при виявленні злоякісних пухлин і гострій формі туберкульозу. ” – рекомендує лікар загальної практики Лідія Степанівна.

Можна зробити висновок, щоб не нашкодити собі, важливо знати які до електричного простирадла протипоказання і якої шкоди воно може завдати. Чуйно прислухайтеся до свого стану. Медики допоможуть Вам розібратися не тільки з тим, чи можна Вам використовувати терапію теплом для полегшення симптомів, але і поставлять коректний діагноз, що не менш важливо для Вашого здоров’я і тривалості життя в цілому. Самолікування і самодіагностика можуть бути небезпечні для Вашого життя.


Електропростирадло не панацея, але може підвищити якість Вашого життя

Відповідаючи на питання чи небезпечно спати на електропростирадлі – варто прислухатися до думки лікарів. Роблячи висновки з рекомендації лікарів, для своєї безпеки, важливо знати про стан свого організму і якщо у Вас є хронічні захворювання або Ви страждаєте від будь-яких м’язових болів, спазмів або інших симптомів, які можуть бути полегшені за допомогою тепла – не займайтеся самолікуванням, проконсультуйтеся з фахівцем.

За допомогою електропростирадла Ви зможете швидко і легко нагріти ліжко перед сном, для комфортного засинання, зігрітися якщо промерзли по дорозі додому, при хворобі використовувати замість гірчичників приємне і не пекуче тепло. Розслабити м’язи після важкої роботи, якщо Ви працівник фізичної праці. Прискорити відновлення після операцій або перенесених травм опорно-рухового апарату, наприклад, переломи, розтягнення або м’язові затиски.

Електричне простирадло при правильному застосуванні допоможе Вам створити затишне гніздечко. У деяких ситуаціях полегшить біль і дискомфорт, поліпшить загальний настрій в мало сонячні та холодні зимові дні. Тому страшилки страшилками, а при коректному, відповідальному використанні електропростирадло стане Вам надійним компаньйоном для приємного відпочинку вдома в холодну пору року.