Після народження дитини вже на 3-4 добу батьки можуть стикатися з тим, що малюк стає тривожним, висить на грудях, крекче і плаче після годування. Що відбувається, чи вистачає йому харчування? На жаль дитина не може розповісти нам, що з ним відбувається і більшість батьків перебирають всі способи заспокоєння, намагаючись вгадати, що допомагає. Що ж турбує дитину насправді? Однією з основних причин неспокійної поведінки крихти є так звані кольки.

Це здуття і кишкові спазми, які супроводжують ще не злагоджену роботу травної системи. Однозначної причини у цього явища немає: це і недостатня ферментація, бо ще не встановилася кишкова флора, заковтування повітря під час їжі, окремі продукти, які можуть не підходити дитині. Але якщо запобігти появі кольків зовсім не можна, то як тоді хоча б полегшити їх?

Все більшої популярності набирає гелева грілка від кольків, як користуватися нею ми якраз розглянемо в цій статті.


Що таке гелева грілка від кольків, як користуватися і в яких випадках

Гелева грілка від кольків є невеликою силіконовою подушечкою, наповнену гелем. Є варіанти, вшиті в м’яку натуральну тканину, або в застібающемося чохлі з тканини, залежить від фірми виробника. У сам гель деякі виробники додають різні екстракти та масла. Гелеву грілку можна використовувати як для нагріву, так і для охолодження. Тому вона може стати в нагод,і як для новонародженої дитини, щоб зняти дискомфорт від здуття, так і для більш старшого карапуза, щоб допомогти впоратися з дискомфортом від прорізування зубів. Але зосередимося поки на кольках і яким чином можна з ними впоратися за допомогою гелевої грілки.

Кольки з’являються у дитини зазвичай не раніше виписки з пологового будинку, так що в сам пологовий будинок грілку брати необхідності немає. Уже вдома, якщо помічаєте, що до кінця годування або протягом нетривалого часу після закінчення годування дитина турбується, кривляється і стогне, а животик напружений і бурчить, то пора підготувати грілку. Залежно від фірми, грілки розігріваються в мікрохвильовій печі, користуватися звичайною піччю або класти в киплячу воду не можна.

Якщо Ви не маєте мікрохвильової печі, можна налити в миску гарячу воду і залишити грілку на кілька хвилин в ній. Залежно від потужності мікрохвильової печі грілка буде готова від 15 до 60 секунд нагріву. Уважно читайте інструкцію, щоб не зіпсувати виріб.

Є гелеві грілки у вигляді пояса або плоских подушечок. Оскільки в перший місяць життя положення для сну дитини краще на боці, то більше підійде подушка поясок. Або подушка буде укладатися не на животик, а навпроти животика, в будь-якому випадку вона буде виділяти приємне тепло. Також більш зручною буде грілка анатомічної форми, що повторює обриси животика. Наприклад у грілок фірми NIP продумана анатомічна форма, яка органічно лягає на животик, та не висковзується.

Варто пам’ятати, що подушка не буде тримати тепло довгі години. Після того як дитина поїла, Ви поклали її в ліжечко на бочок, підперши спинку валиком, розмістіть поруч грілку навпроти животика і прикрийте малюка з грілкою, пелюшкою або пледиком, в залежності від погоди й пори року. Через пів години перевірте наскільки тепла грілка, якщо вона майже охолола, то забирайте її від дитини, тому що далі вже дитина буде гріти грілку, а не вона її. Ви можете про всяк випадок нагріти її ще раз, якщо раптом через кілька хвилин після того, як Ви заберете грілку, дитина розтривожиться знову. Використання грілки безпосередньо під час годування не має очікуваного ефекту, оскільки Ви самі та тепло Вашого тіла є грілкою для дитини, що полегшує їй процес травлення. Але є кілька ситуацій, в яких протипоказано використання будь-яких нагрівальних пристосувань. Детально про ці ситуаціях Ви можете дізнатися в статті Гелева грілка від кольків – відгуки лікарів..


Як працює тепло від грілки й чому вона допомагає

Терапевтичні властивості тепла відомі людству вже не одне століття. Яким же чином тепло від грілки допомагає позбутися від здуття?. При нестачі ферментів їжа, що надійшла в кишківник починає бродити й виділяти велику кількість газів, розпираючи кишківник. Природною реакцією кишківника є спазм. Тобто дискомфорт від здуття змінюється хворобливими відчуттями, спровокованими спазмами кишківника. Але оскільки з усім цим дитина стикається вперше, то така неприємна ситуація дитину лякає і вона починає плакати, напружуючи живіт, і тільки посилює спазм. І коло замикається, чим неприємніше і болючіше дитині, тим вона стає безутішною, і тим самим провокує нову хвилю спазму. Ось тут і вступає в роботу цілюще тепло від гелевою грілки. Вже протягом кількох хвилин під дією тепла, дитина розслабляється, тепло знімає напругу і кишковий спазм, дитина потихеньку заспокоюється і обм’якає. Тепер вона зможе набагато простіше позбутися від надлишків газів, попукав.

Ознайомитися з найпопулярнішими грілками, представленими на ринку Ви можете переглянувши Яка грілка краще для новонародженого – рейтинг дитячих грілок 2020. Неймовірні новинки, а також титани грілок, перевірені часом і тисячами животиків.