Що розбурхує уми всіх вагітних пар, які готуються ось-ось стати батьками? З чим стикається кожен новоспечений батько в перші місяці життя своєї дитини? Над яким питанням вже не одне десятиліття ламають голову педіатри? Думаю ви вже здогадуєтеся це кольки.

З перших днів після народження і протягом 3-4 місяців життя дитини, його травна система не те що не ідеальна, вона абсолютно стерильна. І тільки буде напрацьовувати навички, як справлятися з нововведенням – отриманням поживних речовин не через пуповину, а з молока матері. Протягом всього внутрішньоутробного життя, єдине з чим мав справу шлунково-кишковий тракт дитини це навколоплідні води, які настільки ж стерильні, як і сам малюк, до моменту появи на світ. Нема з чим було справлятися, навколоплідні води просто транзитом проходять через всю травну систему, накопичуючись в товстому кишківнику З них нічого не отримаєш і нічого не треба було засвоювати.


Що ж таке кольки і яким чином можна їх уникнути?

Кольки – це загальна назва для таких малоприємних побічних ефектів травлення, як здуття, дискомфорт і кишкові спазми у новонародженої дитини. Відразу треба позначити, що кольки є абсолютно у всіх дітей після народження і протягом декількох місяців. Деякі діти мучаться кольками щодня, у когось вони зустрічаються набагато рідше, також розрізняють їх інтенсивність. Кольки – це не тільки гучний довгий плач, коли дитина невтішна, також кольками вважаються випадки, коли малюк не відразу засинає після їжі, а крекче і тривожиться поки не попукає або не зригне. Так що не ламайте голову над тим, як уникнути кольок вони будуть і це треба прийняти. Але що ж тоді робити, що б допомогти дитині з ними справлятися і мінімізувати від них дискомфорт?

Є безліч народних, і не дуже. засобів для полегшення дискомфорту і спазмів у новонародженого, починаючи від правильного прикладання, до лікарських препаратів, які додаються до харчування дитини за рекомендацією педіатра. Але сьогодні ми звернемо свою увагу на такий засіб, як антиколькова грілка, відгуки про яку, у батьків і педіатрів однозначно позитивні.


Як використовувати грілку при кольках і що це таке

Є різні варіанти антиколькової грілки. Це і тканинний мішечок, наповнений вишневими кісточками або сіллю, сольові грілки й гелеві грілки, також використовують звичайні електричні грілки невеликих розмірів, і народний метод пропрасована тепла пелюшка. Всі ці засоби хороші тим, що тепло знімає спазм, розслаблює дитину та покращує просування газів, по кишківнику. Різниця в грілках в основному полягає в тому, наскільки Вам зручно і безпечно користуватися тим чи іншим варіантом.
Особливо актуальна антиколькова грілка на період, коли на вулиці холодно, а це велика частина року. Деякі грілки кладуть безпосередньо на живіт дитині, але більшість грілок рекомендовано укладати біля дитини навпроти животика. Грілка повинна бути приємно теплою, ні в якому разі не гарячою, кладеться по ситуації від декількох хвилин до того моменту, коли у дитини настане помітне полегшення і вона нарешті не засне. Коли грілка охолоне, її необхідно прибрати, позаяк все грілки (крім електричної), поки теплі віддають тепло, але остигаючи починають забирати тепло у малюка.

Тепле, тільки що пропрасоване простирадло, буде таким протягом декількох хвилин, але воно дуже швидко остигає, тому вважається менш ефективним. Деякі самі споруджують грілки з носка і вишневих висушених кісточок, але для цього треба заздалегідь заготовити та висушити вишневі кісточки, обробивши пару кілограмів вишень. Сохнуть кістки не 10 хвилин, тому цей варіант для запасливих батьків.
Все більше молодих батьків не морочаться з рукоділлям і набувають таке ноу хау, як гелева грілка від кольків, відгуки на яку Ви зможете з легкістю знайти в інтернеті. Детальніше про те, як нею користуватися і що це за диво пристосування від кольок, Ви можете дізнатися в статті Гелева грілка від кольків – як користуватися? Поради практикуючих лікарів.

Також на ринку з’явилися чудові грілки з натуральних наповнювачів у вигляді іграшок Warmies. М’які, симпатичні іграшки допоможуть батькам справлятися з бурчанням в животі малюка, але також зможуть стати його улюбленими компаньйонами для сну.


Грілка від кольок, відгуки професійних батьків і педіатрів

Багато педіатрів сходяться в одному тепло знімає спазм і розслабляє схвильовану дитину. Але думки про правильне використання грілки можуть розходитися. Ось кілька коментарів педіатрів, які говорять про антиколькову грілку:

Гріти новонародженого можна, і в деяких випадках потрібно, але необхідно робити це з розумом. Наприклад, в разі якщо поки не зажила пупкова ранка або якщо ще не відвалився пупковий залишок, то використання грілки протипоказане, тоді варто обмежитися теплом, яке дають батьки, тримаючи дитину на руках. Після загоєння ранки батьки можуть використовувати теплу грілку для зменшення кишкових спазмів і полегшення дискомфорту для дитини. Важливо все ж перед використанням, проконсультуватися з педіатром, щоб точно знати що це кольки, і не пропустити інших можливих проблем. ” ділиться практикуючий педіатр Володимир Корнєв, про обмеження використання грілки відразу після народження.”

В нормі кольки з’являються в кінці першого тижня життя дитини, тому відразу після пологів про грілку можна навіть не думати. Протягом першого тижня можуть бути складнощі з тим, щоб малюк сходив у туалет, тому що немає ще такого напрацьованого досвіду, грілка в цьому не допоможе. Але після перших тижнів адаптації, використання теплої, головне не гарячої грілки, може допомогти батькам полегшити дискомфорт від спазмів і здуття. ” підтверджує неонатолог Ірина Яківна, яка вже понад 20 років допомагає молодим батькам знайомитися зі своїми новонародженими дітьми.”

А що кажуть молоді батьки про досвід використання грілки від кольків?

Кажуть що кольками страждають в основному хлопчики. Ми ж прямий доказ того, що це не так. У нас дві доньки, старшій Іринці 3 роки, а молодшій Кароліні 7 місяців. І що зі старшою, що з молодшою ми зіткнулися з цими кольками. З Іринкою ми були ще зелені, не розуміли чому вона плаче, перепробували й укропну воду і масажі, але нічого толком не допомагало, просто вона переросла. Як згадаю, аж мороз по шкірі пробігає. А ось, коли народилася Кароліна, ми як раз переїхали в інше місто й у нас з’явився новий педіатр, яка змогла толком пояснити, що до чого з цими кольками, вона не садила мене на жорстку дієту, а порадила зробити, або купити грілку. Я не скажу, що прям на сто відсотків, вона нас позбавила від кольок. Але життя полегшила набагато. Як тільки Кароліна починала кряхтіти і підтискати ноги, я вже знала що робити. І за допомогою грілки вона спала, хоча б чуйно, і могла часто прокидатися, але було видно, що вона більш розслаблена і швидше розслаблялася в ліжечку після їжі. Загалом я дуже вдячна, що наша педіатр нам такий ось засіб підказала. ” розповідає мати-героїня Олександра про свій досвід використання антиколькової грілки.”

Мені після пологів мама порадила дитині, коли та плаче, покласти погладжену пелюшку на живіт і робити масаж. Трохи допомагало, але ненадовго. Через пару хвилин Ярослав знову починав плакати. З’явилися у нас кольки приблизно на 6-7 день після пологів. Молоко прибуло, груди наливалися зі страшною силою, а Ярослав майже не їв, а в основному плакав. Тоді-то чоловік і згадав, що нам на курсах з підготовки до пологів, розповідали про грілку з солі й носка. Спробували використовувати після їжі, клали Ярика на бочок, а поруч теплу грілку. Миттєвого полегшення це не давало, але я все одно помітила, що проходить хвилини 2-3 і Ярик розслаблявся, пукав і потихеньку засинав. Так що грілка допомагає, а пелюшка … ну може комусь і підходить. Але нам зовсім нічого не дала. ” поділилася своєю історією знайомства з грілкою від кольок Людмила, мама маленького 7 місячного Ярослава. “

У нас наш сонячний хлопчик Кирюша народився прям перед Новим роком. Зима була не дуже то і холодної, але Кирі було дуже недобре. Як тільки я його намагалася укласти в ліжечко, відразу прокидався і починав плакати. Подруга порадила покласти теплу грілку, щоб нагрівати місце для малюка, а потім вже дитину укладати. Я спробувала спочатку нагрівати просто пляшкою з теплою водою, а коли побачила, що це дає ефект, то купила гелеву грілку, щоб Кіря міг з нею засинати й не треба було її прибирати. Так і звикли спати в ліжечку. ” розповідає Тома, як їм з малюком допомогла грілка від кольок.”

Можна зробити висновок що грілка – це не універсальне розв”язання всіх проблем, пов’язаних з травленням новонароджених дітей, але при правильному використанні може значно полегшити життя молодим батькам. Більш докладно про різновиди грілок від кольок, і як їх правильно використовувати, дізнавайтеся в наступних статтях на нашому порталі. Всім добра і легкого адаптування карапузиків до життя.