Ви поклали малюка спати, все добре, звичайний вечір, малютко солодко сопе, Ви можете трохи відпочити і зайнятися домашніми справами. Єдине, що порушує картину і змушує насторожитися – це рідкісний, уривчастий кашель із дитячої кімнати. Здавалося б, нічого страшного, трохи покашляв. Може, його продуло на літній прогулянці? Але якщо просте покашлювання переходить у кашель з нападами ядухи у дитини, потрібно терміново звернутися до лікаря – це підозра на бронхіальну астму у дитини.

У циклі статей ми хочемо познайомити Вас із цією непростою хворобою, розповімо про перші ознаки та симптоми бронхіальної астми у дітей, як проявляється бронхіальна астма у дитини, чим лікують це захворювання. І трохи забігаючи вперед, запевнимо Вас, що БА у дітей виліковна! При правильно підібраному лікуванні інгаляційними препаратами, за допомогою небулайзерів і комплексної терапії, послідовному виключенні алергенів, малюк дихатиме на повні груди і житиме повноцінним життям. Головне – не панікувати!


Прояв та причини бронхіальної астми у дітей

Найбільше запитання серед мам: від чого буває астма у дітей? Щоб відповісти на нього, слід розібратися в причинах цього захворювання. Класифікація та клініка бронхіальної астми у дітей не така складна як здається на перший погляд: вона може бути алергічною, або генетичною (атопічною):

Атопічна бронхіальна астма у дітей лікується так само, як і алергічна, за допомогою гормональних та протизапальних препаратів, які потрапляють безпосередньо в бронхи за допомогою небулайзера. Атопічна (генетична) астма передається від батьків, якщо обидва батьки колись були хворі, то в 90% захворіє і малюк.

Якщо в сім’ї немає хворих, то ми розглядаємо варіант алергічної реакції на зовнішні подразники – це пил, грибки, продукти харчування, сезонне цвітіння, буквально все, що росте, рухається, лежить – весь світ може запустити розвиток бронхіальної астми.

Однако доктора заверяют:

Симптоми бронхіальної астми у дитинияскраво виражені. Якщо вчасно звернутися до фахівця і він поставить діагноз “бронхіальна астма”, призначить комплексне лікування і коли Ви пройдете повний курс терапії, алергічну астму можна усунути. У підлітковому віці підуть усі симптоми і дитина житиме повноцінним життям.

У статтіЛікування бронхіальної астми у дітей ми розглянемо основні методи та принципи боротьби з цією хворобою. Астма у дітей (ознаки Ви помітите відразу) – це повністю виліковна хвороба, якщо відразу звернутися до лікаря та пройти комплекс призначених процедур.


Як розвивається астма у дітей

Не мудруватимемо, звернемося за коментарем до лікаря-пульмонолога Єлизавети Павлівни, яка працює в приватній клініці, з нею ми консультувалися при написанні цієї статті: “Розвиток хвороби нагадує суміш алергії та ГРВІ: можуть текти сльози, на тілі іноді спостерігаються шкірні висипання і звичайно ж кашель – незмінний супутник цієї хвороби..

Бронхіальна астма, ознаки у дітей до року

“Вкрай складно діагностувати хворобу у немовлят, її легко сплутати зі звичайним ГРЗ. Фізично неможливо провести необхідну діагностику – ми можемо нашкодити дитині. Хочу зробити пам’ятку для батьків немовлят: якщо у малюка утруднене дихання та кашель – це привід, щоб піти до лікаря та докладно розповісти про симптоми. Тільки Ви можете допомогти малюкові, надавши нам докладний анамнез хвороби – помітила наш консультант пульмонолог.


 width=Перші ознаки та прояв бронхіальної астми у дитини старше року, це:

  • Слизові виділення з носа (як при алергії).
  • Задишка.
  • Свист на видиху (саме утруднений видих зі свистом свідчить про можливий розвиток хвороби).
  • Сверблячка, видима алергія на тілі.
  • На відміну від дорослих, у дітей до вечора починає виділятися мокротиння, астма у малюків – це не лише сухий кашель, а й мокрий.

Чи проходить астма у дітей?

Доктор відповіла і на це запитання: “Астма у дитини (ознаки якої ми розглянули вище) – це не вирок. Приступи знімаються лікуванням за допомогою небулайзера, завдяки йому ліки потрапляють безпосередньо на вогнище запалення, знімаючи набряк та відокремлюючи слиз. Кілька місяців інтенсивної терапії, що підтримують процедури і Ваша дитина буде здорова!”

Як сказав наш консультант – лікар пульмонолог Єлизавета Павлівна: астма – це не вирок, малюк зможе жити нормальним життям, займатися спортом нарівні з однолітками та в майбутньому взагалі забути, що у нього було таке захворювання. Головне вчасно звернутися до лікаря, якщо Ви помітите хоча б кілька ознак, описаних вище, негайно звертайтеся за допомогою та консультацією до фахівця. Також хочемо зауважити, що інгаляції – постійні супутники комплексної терапії, ліки потрапляють безпосередньо на вогнище запалення, знімають напад та забезпечують вільне дихання. До Вашої уваги радимо до прочитання статті: Найкращий інгалятор небулайзер – відгуки лікарів, рейтинг топ 10 небулайзерів (інгаляторів) – в ній ми допоможемо Вам підібрати оптимальну модель для малюка в плані зручності, ефективності та ціни. Пам’ятайте, що Ви не одні, під чуйним керівництвом лікарів хвороба покине Ваш будинок, а дитина дихатиме на повні груди, забувши, що колись було інакше!

(дивитися “Інгалятори (небулайзери)” у нашому магазині)