Раніше в статті Іграшка грілка – інструкція. Як користуватися іграшкою грілкою, ми розглянули які бувають різновиди грілок у вигляді м’яких іграшок і як ними користуватися. Якщо раніше Ви не були знайомі з тим, що це за чарівне антикольковий та антистресовий засіб, то рекомендуємо перейти по посиланню і дізнатися, які бувають іграшки грілки.
А сьогодні ми розповімо, як ставляться педіатри, що практикують до такого способу зняття кольок у новонародженого і маленької дитини, як іграшки грілки з вишневими кісточками (відгуки були надані при особистій бесіді).
Іграшка грілка, відгуки педіатрів про досвід застосування
Дільничний педіатр одного з районів Києва, Лідія Григорівна не з чуток знає про те, як тепло допомагає заспокоїти бунтуючий животик після прийому їжі. Уже майже 10 років свого життя, вона присвятила маленьким пацієнтам та ділиться своїм досвідом:
“Грілка з вишневими кісточками це один з кращих способів швидко позбутися від кольків у маленької дитини. Перші місяці життя можуть бути дуже важкими для дитини через недосконалу ферментацію і не усталеною кишковою флорою, засвоєння їжі в таких умовах кожен раз це маленький подвиг. Плюс грілки з вишневими кісточками в тому, що це абсолютно натуральні матеріали, кісточки добре утримують тепло протягом години, цього часу з головою вистачить, щоб допомогти малюкові. Якщо ви бачите, що до кінця годування дитина починає покректувати, напружуватися, відчуваєте що животик починає бурчати, то пора скористатися іграшкою-грілкою з кісточками. Щоб вона до моменту годування була вже теплою, то розігрійте її до початку годування. Якраз до кінця годування Ви зможете її відразу використовувати, бо тоді вона трохи охолоне і буде ідеальної комфортної температури.”
А ось у Володимира Володимировича, приватного лікаря педіатра, є кілька зауважень з приводу іграшки грілки з наповнювачем з вишневих кісточок:
“У своїй практиці я часто стикаюся з таким способом боротьби з кольками, як іграшка грілка для новонароджених, відгуки від батьків, статті в інтернеті й т.д. Але що я хочу сказати. Звичайно вона працює, допомагає, як і будь-яке інше сухе тепло, може полегшити кольки. Але некоректне її використання може закінчиться плачевно. Одна справа подушечка з натуральної тканини, набита вишневими кісточками, яку батьки не додумаються залишити на дитині і піти кудись в іншу кімнату у своїх справах. А іграшка з вишневими кісточками, як би натякає “залиш мене, я впораюся, йди займайся своїми справами”. Для зовсім маленької дитини до 3-4 місяців використання цієї подушки безпечно, але як тільки дитина може самостійно перевертатися і починає усвідомлено хапати все довкола, від цієї іграшки треба буде позбутися або придумувати інший наповнювач. По-перше, тому що, якщо дитина перевернеться і ляже на грілку, то вона точно не дасть йому спокійно спати. Тверді й великі кісточки натруть і натиснуть бочок дитини та не дадуть виспатися. По-друге, якщо дитина без Вашого нагляду вона може розірвати іграшку і спробувати з’їсти кілька кісточок. І в кращому випадку вона їх з’їсть, а в гіршому може подавиться. Так що у батьків вибір простий – або купуйте іграшку грілку з наповнювачем у вигляді натуральних круп, або прийміть як даність, що іграшка ця тільки до 2-х місячного віку максимум.”
Доповнює цей коментар Лідія Григорівна, розповідаючи ще про один підводний камінь використання іграшки грілки:
“Мами часто запитують чи може бути небезпечна іграшка грілка від коліків, відгуки на цей рахунок в інтернеті неоднозначні та матусь плутають. Виробники пишуть, що грілка абсолютно безпечна, на форумах деякі з цим не погоджуються. Варто відзначити що, крім того, що дитина в більш старшому віці може розривати зношену іграшку грілку і наїстися наповнювача, тобто небезпеки, які можуть підстерігати з самого початку. Наприклад, пропустити недоїдання дитини. Новонароджена дитина у якої, крім того, що тільки налаштовується робота травних процесів, також не ідеально працює терморегуляція. Тепло, яке дає грілка розслаблює дитину, навіть в разі якщо йому не вистачає живлення, він буде розслаблятися і дрімати. Тому, перш ніж використовувати грілку будь-якого типу, важливо виключити інші причини занепокоєння дитини. Проконсультуйтеся зі своїм педіатром, щоб вирішити всі хвилюючі питання.”
Про корисні властивості грілки з вишневими кісточками також поділилася дитячий невролог Світлана Василівна:
“Оскільки почастішали випадки гіпертонусу м’язів у дітей грудничкового віку, то стали більше звертати увагу на різні способи полегшувати й зменшувати цей тонус. Тут може стати в нагоді іграшка грілка, відгуки про її використання, говорять самі за себе. Але важливо пам’ятати, що визначити чи є необхідність в додаткових масажах і прогрівальних процедурах може ніхто інший, як дитячий невропатолог. Тому, що для різного віку є свої норми по фізіологічному тонусу у новонароджених і немовлят. Якщо все ж є необхідність в масажі, то перед розминкою можна кілька хвилин прогрівати теплою іграшкою грілкою особливо напружені частини тіла малюка, щоб масаж дав більший ефект. Але всі процедури повинні бути узгоджені з лікарем і перший раз проводитися під його наглядом.”
Про корисні властивості іграшок грілок ми дізналися, про можливі небезпеки теж, а тепер можна подивитися рейтинг найпопулярніших грілок у 2020 році, прочитавши статтю Яка грілка краще для новонародженого – рейтинг дитячих грілок 2020. Будьте уважні до себе і своїх малюків, вибирайте тільки найкраще і не забувайте консультуватися з вашим педіатром. Здоров’я Вам і Вашим карапузам, щоб животики НЕ бурчали, а іграшка грілка використовувалася більше, як іграшка.