Небулайзером можна лікувати різноманітні захворювання дихальних шляхів, навіть шахтарям і хімікам іноді прописують інгаляції за допомогою небулайзера. Коли мова заходить про дитину і лікування карапуза, тут головне не перестаратися. Завжди уточнюйте у лікаря, які ліки краще підійдуть для лікування бронхіту, нежитю або ГРЗ, і потім вдавайтеся до допомоги небулайзера. Адже інгалятор не панацея – це прилад, за допомогою якого лікарська речовина потрапляє на необхідні ділянки – слизову носа, гортань, бронхи, легені, всі запалення в цих ділянках можна лікувати за допомогою інгалятора (небулайзера).

Припустимо, Ви вибрали відповідний небулайзер (до речі, ми написали на цю тему цікаву статтю: Як правильно вибрати небулайзер (інгалятор)? Який краще купити інгалятор?”)Ви вже знаєте, що не можна лікувати великодисперсними небулайзерами нижні дихальні шляхи (астму, бронхіт), відповідно дрібнодисперсними – верхні дихальні шляхи (риніт), якщо Вам цікаво більш досконало дізнатися про небулайзери, то радимо прочитати статтю Користь небулайзера (інгалятора) – небулайзер всі за і проти. Природно виникають питання: як правильно використовувати інгалятор для дитини?”Запам’ятайте, небулайзер – це не панацея, це як шприц для ліків, не варто робити інгаляції, коли Ви не впевнені в діагнозі, і дуже обережно ставтеся до підбору ліків, завжди пам’ятайте, що на кону здоров’я дитини. Як правильно зробити інгаляцію дитині? – про це Ви дізнаєтеся з цієї статті.


Небулайзер дитячий, як користуватися

Давайте звернемося до професіоналів. Під час написання статті нас консультувала лікарка-пульмонологиня Єлизавета Павлівна і на запитання, що робить небулайзер дитячий, як користуватися ним удома, дала такі рекомендації:

“Перед процедурою не годуйте дитину, має минути 1,5 години після їжі. Одяг має бути максимально зручним і комфортним. Для інгаляції потрібно прийняти положення сидячи, максимально розслабитися, дихати глибоко і спокійно. Під час процедури пацієнт вдихає ротом (для лікування астми) і затримує дихання на пару секунд, видихає. Для дітей дошкільного віку процедура за часом не повинна перевищувати 3-х хвилин. Після інгаляції рекомендується 30 хвилин відпочинку та спокою: дитина має полежати та розслабитися.”

Хочемо додати – поговоріть із крихіткою, для неї це такий самий стрес, як і для Вас. Усе змінилося, тепер потрібно звикати до нових реалій життя, нехай і ненадовго, адже терапія за допомогою небулайзерів вкрай ефективна.


Відповість на найчастіші запитання – інгалятор для дітей, як користуватися, – наш знайомий лікар-педіатр Анатолій Сергійович.

“Інгалятор дитячий, як користуватися?”Розповім крок за кроком, а ви записуйте” – сміється лікар, але ми реально записуємо. – “Насамперед акуратно, за допомогою шприца переливаємо ліки в спеціальний контейнер. Потім приєднуємо контейнер із ліками до компресора спеціальною трубкою. Одягаємо на малюка маску для інгаляцій, у комплекті має бути дитяча. Натискаємо кнопку старт і починаємо процедуру. Ось і всі справи. Залежно від препарату процедура може займати близько 10-15 хвилин, на цей час спробуйте чимось розважити дитину, почитати казку, щоб вона сильно не занудьгувала. Це у дорослих 15 хвилин, як два рази моргнути, а малюки дуже швидко стомлюються від монотонного сидіння.”

А як правильно робити інгаляцію дитині 1 рік або навіть молодшій? Пам’ятайте, що дітям до року не бажано проводити інгаляційну терапію без призначення лікаря, якщо лікуватися за допомогою інгалятора, то тільки за приписом лікаря.


Софія Олексіївна працює в дитячій поліклініці вже понад 15 років і бачила як розвивалася інгаляційна терапія за останні роки.

Для зовсім маленьких дітей не потрібно ніяких особливих правил інгаляції. Просто увімкніть прилад і піднесіть до личка сплячої дитини. Пам’ятайте, якщо ротик закритий – то Ви лікуєте верхні дихальні шляхи, ротик відкритий – ліки потраплятимуть безпосередньо в легені та бронхи. Якщо у Вас стаціонарний небулайзер, запропонуйте дитині погратися з приладом, наприклад, налийте в нього води, нехай малюк сам увімкне й вимкне прилад, наше завдання, щоб дитина не боялася лікування. Якщо малюк вередує або в нього поганий настрій, дочекайтеся, коли настрій вирівняється. Тоді лікування буде пов’язане з позитивними емоціями, а небулайзер не буде асоціюватися з тортурами або покаранням. Це основні моменти які потрібно враховувати проводячи інгаляцію для немовляти.”


Пам’ятка

Дорогі наші батьки! Головне в лікуванні – це дотримуватися бадьорості духу та гарного настрою. Усі небулайзери та інгалятори створені винятково для нашої зручності та якнайшвидшого одужання. Спектр хвороб, які лікують за допомогою небулайзерів, дуже великий: інгалятори купують, щоб лікувати астму, пневмонію, також Ви можете лікуватися ними під час сезонних захворювань, і використовувати для оздоровчих і навіть косметичних процедур. Ми зробили для Вас добірку найякісніших небулайзерів за версією цього року, ознайомитися з ними Ви можете в статті Найкращий інгалятор небулайзер – відгуки лікарів, рейтинг топ-10 небулайзерів (інгаляторів). Благо зараз така кількість моделей, що можна вибрати підходящий прилад окремо для дитини або ту, яка вписується в сімейний бюджет і задовольнить будь-які вимоги користувача.

Здоров’я Вам і Вашій дитині!

(дивитися “Інгалятори (небулайзери)” в нашому магазині)