За день абсолютно здорова людина дорослого віку вдихає повітря приблизно дванадцять кубометрів. Це забезпечує життєдіяльність всього організму, адже від отримання достатньої кількості кисню залежить нормальна робота кожної клітинки. Коли людина робить вдих, повітря через горло, трахею і бронхи надходить в легені, а пройшовши весь цей шлях через альвеоли надходить в кров. Гемоглобін захоплює молекули кисню і розносить по всьому організму, живлячи кожну клітинку.

Сатурація – це показник того, наскільки добре Ваш організм справляється з видобутком кисню зі споживаного повітря. В результаті вимірювань, сатурація позначення видає в процентах. Співвідношення гемоглобіну, який захопив і несе кисень в крові (це відображається на кольорі крові, надаючи їй яскраво-червоний відтінок) до гемоглобіну що не захопив молекули кисню. Перевіряти яка сатурація, це важливий фактор Вашої безпеки.

Щоб виміряти яка у Вас сатурація, рівень якої подаються в процентах, і зрозуміти чи все гаразд з роботою легень, є спеціальний прилад – пульсоксиметр. Детальніше з ним познайомитися Ви можете прочитавши статтю:”Що за прилад лікарі надягають на палець? Пульсоксиметр що це таке? “. А сьогодні ми більш детально поговоримо про SpO2, що це таке і які норми цього показника.


Як зрозуміти чи в нормі SpO2, що це за показник

Дізнавшись що таке сатурація легень, наступне логічне запитання – які показники нормальні й від чого вони залежать. Але не менш важливо дізнатися, як і чим вимірюється SpO2.

ДДля моніторингу рівня кисню в крові є спеціальний прилад, який надягається на палець. За допомогою цього приладу – пульсоксиметру, ми можемо дізнатися яка сатурація, це важливий показник для моніторингу в перебіг хвороби. Що це таке, пульсоксиметр? Це дослідження, яке проводиться пульсоксиметром. Наприклад, Ви можете погуглити прилад можете погуглить прибор arhimed Pulsepro X1, щоб мати уявлення про те, як виглядає пульсоксиметр і подивитися на що він здатний. Необов’язково купувати найдорожчий прилад. Апарати середнього цінового сегмента не менш якісні, головне дотримуватися інструкції, оскільки в роботу будь-якого пульсоксиметра закладений один і той же принцип.

Які ж норми сатурації крові, ми дізналися у компетентного лікаря-терапевта, який працює у відділенні та займається лікуванням людей, які постраждали від COVID-19.


В наслідок альвеолярного газообміну кисень з повітря повинен потрапити в кровотік. В середньому грам гемоглобіну може пов’язувати до 1,4 грама кисню і при нормальному гемоглобіні (це відповідно 150 г \ л) в літрі крові буде міститися близько 2 літрів пов’язаного з гемоглобіном кисню. Коли людина здорова і легені його працюють нормально, то сатурація при диханні на рівні моря буде коливатися від 95 до 100%. Якщо сатурація крові знижується менше ніж 94%, це вже показник, на який варто звернути увагу вашого лікаря. Можливі не тільки ураження легень, а й питання до роботи серця або інші судинні захворювання, які можуть впливати на насичуваність крові киснем. Своєчасно звернувшись за допомогою, можна виявити патологію на ранніх етапах або запобігти розвитку захворювання чи ускладнення. Показники 90 та менше відсотків, якщо це не є для пацієнта нормальними значеннями у зв’язку з іншими хронічними захворюваннями – привід звернутися у швидку допомогу, навіть якщо поки що Ви не відчуваєте сильного нездужання– розповів Дмитро Миколайович про тривожні дзвіночки, які може показати пульсоксиметр.


Підсумки та висновки

Маючи можливість дізнатися нормальний для себе рівень сатурації крові та контролювати його при респіраторних і серцево-судинних захворюваннях, можна запобігти розвитку ускладнень і зупинити хворобу на ранніх етапах її розвитку. Пульсоксиметр покаже, яка сатурація, це буде точкою опори для Вас і лікаря. Особливо це стосується нетипового перебігу пневмонії й судинних захворювань або хвороб кровотворних органів. Можна завжди покластися на щасливий випадок або придбати пульсоксиметр, який допоможе Вам стежити за життєво важливими показники. Дізнатися докладніше про популярні моделі, які вже завоювали репутацію у 2020 році можна зі статті: Пульсоксиметр, який краще – рейтинг пульсоксиметрів 2020.

А ми бажаємо Вам міцного здоров’я та непробивного імунітету для всієї родини!

(дивитися “Пульсоксиметри” у нашому магазині)