Коли у новонародженої дитини починаються кольки, в хід пускаються всі підручні засоби, в тому числі багато хто використовує прогрівання за допомогою грілки. Про одну з різновидів грілок ми хочемо поговорити з Вами сьогодні іграшка з вишневими кісточками, користь реальна, або навіть не варто намагатися.

Багато батьків можуть боятися кольків, не розуміючи до кінця що це таке. Важливо пам’ятати, що маленька дитина, це в першу чергу людина, а не інопланетянин. Тому кольки у новонародженого не відрізняються від кольків у дорослого. Змінюється тільки назва, яка з віком набуває більш серйозне звучання кишкові спазми. Кольки викликані безліччю факторів, але основний залишається недосконалість ферментативної системи маленької дитини та ще не встановлена кишкова флора. Це перешкоджає легкому і швидкому засвоєнню їжі, сприяє утворенню газів, почуттю розпирання і дискомфорту після їжі. А якщо врахувати, що дитина не вміє терпіти й відразу починає активно реагувати на дискомфорт, напружуючись і плачучи, то сама ж збільшує внутрішньочеревний тиск і посилює дискомфорт. Спокій батьків – один з перших пунктів у переліку можливих процедур, для позбавлення від кольків. Коли дитині погано, спокійний і впевнений батько є гарантом того, що з проблемою можна впоратися, дитина відчуває себе в безпеці й легше заспокоюється. Якщо Вам складно залишатися спокійним і впевненим, то валеріана Вам на допомогу і вона абсолютно сумісна з грудним вигодовуванням.


Чи допомагає грілка від кольок і як нею користуватися, щоб допомогла

Прогрівання, або так зване “терапевтичне тепло” використовується в медицині вже не одне століття. Навіть наші прабабусі знали, що якщо у дитини болить животик і мучать газики один з надійних способів допомогти йому справитися з неприємними відчуттями, це зігріти область животика. Користувалися мішечками з травами або сіллю, в якийсь момент з’явилися саморобні подушечки з різними крупами та вишневими кісточками, в тому числі. Але світ не стоїть на місці та батькам хочеться дати дитині все найкраще, тому подушечку змінили красиві невеликі іграшки, наповнені вишневими кісточками.

Як же грілка у вигляді іграшки з вишневими кісточками може допомогти Вашій дитині полегшити ці кишкові неприємності?

Після годування, або до кінця прийому їжі, якщо дитина починає вередувати, не засинає, напружується і дметься, соває ніжками, значить пора нагріти іграшку в мікрохвильовій печі. Зазвичай нагрівання іграшки займає максимум кілька хвилин, в залежності від потужності мікрохвильової печі та обсягу іграшки. Після нагрівання іграшка повинна трохи полежати, щоб охолонути до комфортної теплої температури. Або можна іграшку прикладати до живота через складену в кілька разів пелюшку, щоб не обпекти ніжну шкіру новонародженого малюка. Якщо у Вас є безконтактний термометр, Ви можете перевірити температуру іграшки вона повинна бути трохи тепліше температури тіла 37,5-38,5 градусів. Якщо температура набагато вище, то почекайте або прикладайте іграшку-грілку через пелюшку.

З огляду на те, що новонароджена дитина не спить на спині, то самий простий і зручний спосіб використовувати іграшку-грілку, це коли дитина лежить у Вас на руках, покласти іграшку між своїм і її животиком. Але так можна робити тільки в тому випадку, якщо у дитини вже зажила пупкова ранка та абсолютно протипоказано, якщо у мами був кесарів розтин (принаймні до повного загоєння шва).


Другий спосіб, це після годування покласти дитину на протилежний бочок від того на якому вона їла і приклавши грілку до живота крихти, притримувати своєю рукою грілку, поки малюк не розслабиться, можливо попукає або покакає.

Ще один варіант, це покласти після годування малюка бочком на кут пелюшки, та приклавши до живота іграшку грілку, примотати її пелюшкою. Для більш дорослих дітей, які сплять на спині, можна просто викладати теплу іграшку на животик. Хоч іграшка з вишневими кісточками може тримати тепло близько години, все ж рекомендують прогрівати животик не більше 20 хвилин. Ефект від грілки буде помітний не в ту ж секунду, на те, щоб тепло почало діяти розслабляючи, знімаючи спазм, треба від 3 хвилин.

Перш ніж почати використовувати прогрівання, важливо проконсультуватися з педіатром, щоб Ви були впевнені в тому, що дитину мучать саме кольки. У деяких випадках прогрівання може бути не тільки марним, а й небезпечним, наприклад, якщо у дитини є якийсь запальний процес. Тому разом з педіатром виключаєте всі можливі проблеми, які не можна вирішити за допомогою іграшки-грілки, після чого можете сміливо її використовувати.

Безумовним плюсом використання іграшки-грілки з вишневими кісточками є її 100% натуральність, нескінченну кількість разів можна її нагрівати, поки тканина іграшки повністю не зноситься. Також грілка може використовуватися, як грілка в холодну пору року, для прогрівання дитячого ліжка або допомагати впоратися з простудними захворюваннями. Можна зробити висновок, що іграшка з вишневими кісточками, користь від якої не тільки в боротьбі з кольками, буде хорошим помічником в будинку з маленькою дитиною.

Сподіваємося ми допомогли Вам розібратися чи допомагає грілка від кольків і Ви будете сміливо використовувати її на практиці. Здоров’я Вам і Вашим карапузам, нехай кольки проходять швидко і непомітно. А більш детально про найпопулярніші грілки 2020 року Ви можете дізнатися, прочитавши статтю Яка грілка краще для новонародженого – рейтинг дитячих грілок 2020.