Вже багатьох наших співвітчизників, так чи інакше торкнулася пандемія COVID-19. Хто сам захворів, у кого захворіли рідні або знайомі. Все частіше лунають розмови про рівень кисню в крові, пульсоксиметри, та як ними правильно скористатися. Пульсоксиметр це невеликий прилад, який допоможе не пропустити небезпечні зміни в рівні сатурації крові, покаже пульс і насичення киснем. Що таке сатурація і які норми кисню в крові Ви можете дізнатися зі статті “Що таке сатурація крові? Що таке SpO2?” А сьогодні ми поговоримо про те, як вибрати пульсоксиметр, на що звертати увагу при виборі, щоб купити гідний продукт. Адже від цього може залежати Ваше здоров’я і здоров’я Ваших близьких.

Розглядаючи в інтернеті пульсоксиметри, вибір зробити дуже складно, адже вони такі схожі. Як же не промахнутися і вибрати для себе найкращий з варіантів. Всі ми знаємо, що ціна не завжди говорить про якість. А що тоді каже? Розглянемо нижче.


Популярні пульсоксиметри, огляд який вибрати

Обираючи пульсоксиметр, огляд допоможе Вам відповісти на всі питання по функціях та застосуванням. Ми підкажемо, на що звернути увагу, і як вибрати найкращий для себе варіант.

  1. Призначення. В першу чергу, щоб купити пульсоксиметр, необхідно чітко розуміти, для чого Ви його будете використовувати і які завдання Ви будете з його допомогою вирішувати. Наприклад, якщо Ви починаєте займатися спортом, то Вам буде зручно з наручним пульсоксиметром, який надягається на зап’ястя і схожий на наручний годинник. Деякі смартгодинники оснащені пульсоксиметром, як однієї з функцій, які допомагають стежити за своїм здоров’ям.
    Є пульсоксиметри для сну, які теж надягають на зап’ясті й контролюють рівень кисню в крові безперервно всю ніч, зберігаючи та аналізуючи дані. Такий апарат незамінний в разі діагностики проблем зі сном і при терапії хропіння.
    Якщо ж Вам”не пощастило” захворіти на COVID-19 або іншим гострим респіраторним захворюванням, то лікарі рекомендують купити звичайний пульсоксиметр, який одягається на палець. Це міні аналог стаціонарного пульсоксиметра, який використовується в відділеннях інтенсивної терапії. Він простіший у використанні та коштує не таких космічних грошей, як пульсоксиметр годинник.
  2. Функції. Основне завдання пульсоксиметра, який би він не був і скільки б не коштував – виміряти рівень насичення киснем крові.Який би пульсоксиметр Ви не вибирали, він буде показувати в процентному співвідношенні наскільки Ваша кров при диханні насичується киснем.
    Також більшість пульсоксиметрів показують частоту серцевих скорочень з графічним відображенням пульсу. Людині, яка не розбирається в кардіології, графічне відображення пульсу може здатися зайвим, але якщо серцевий ритм буде порушений, багато пульсоксиметрів оснащені тривожним датчиком і реагують на порушення ритму. Так, у пульсоксиметра може бути звуковий сигнал або візуальний сигнал.
    Наявність шкали індексу перфузії (PI). Цей показник допоможе під час хвороби зрозуміти, наскільки Ваш стан впливає на роботу судинної системи та підкаже наскільки точні свідчення видає пульсоксиметр (огляд принципів роботи пульсоксиметра розповість детальніше). Лікарі рекомендують обов’язково купувати пульсоксиметр, у якого є індекс перфузії. Будьте уважні, тому що навіть деякі відомі виробники проігнорували важливість цього показника. Наприклад, модель пульсоксиметра arhimed Pulsepro X1, польського виробника, має набагато більш демократичну ціну, ніж німецький Баурер, але оснащений шкалою індексу перфузії.
  3. Зручність. Для простої людини, особливо третього віку, важливо щоб пульсоксиметром було користуватися легко. Більшість портативних пульсоксиметрів на палець включаються натисненням однієї кнопки й вимикаються автоматично, через 10-30 секунд після використання. Зручно, якщо у пульсоксиметра змінюється орієнтація екрану, щоб пацієнт не вивертав руку, намагаючись розгледіти результати вимірювань.
    Також, важливо, якщо на екрані показаний заряд батареї, щоб Ви вчасно змінили батарейки та отримували коректні результати. У деяких пульсоксиметрів є спеціальний візуальний або звуковий сигнал, який зверне Вашу увагу, якщо батарейки скоро розрядяться. Це важливий фактор в питанні як вибрати пульсоксиметр, яким зможе скористатися навіть Ваша бабуся.
  4. Матеріали. Якісний пластик, електро ізоляція і чуйний датчик – три основних компоненти, які впливають на якість роботи пульсоксиметра. Датчик Ви можете оцінити, включивши пульсоксиметр і заглянувши всередину прищіпки. Світіння, яке видає датчик рівне і яскраво-червоне. Тому звертайте увагу на інтенсивність світіння, перед тим, як вибрати пульсоксиметр.

Одягніть пульсоксиметр, він не повинен тиснути та завдавати дискомфорт, але разом з тим, він повинен міцно сидіти на пальці. Попросіть при Вас протерти пульсоксиметр спиртовою серветкою. Після протирання виміряйте повторно свої показання, через 5 хвилин після того, як пульсоксиметр протруть. Якщо показання сходяться, то все добре. Якщо по закінченню 5 хвилин показання некоректні й занижені, варто засумніватися в якості датчика та електроізоляції.

Якісний пластик щільний, трохи важче звичайного дешевого і дуже гладкий, приємний на дотик.

Прочитавши статтю “Як працює пульсоксиметр? Який принцип роботи пульсоксиметра?”. Ви будете точно розуміти, як влаштований цей прилад і зможете краще орієнтуватися в його функціях. Це допоможе у виборі апарату, необхідного саме Вам.


Вибір пульсоксиметра за Вами

Сподіваємося, що коли Ви будете шукати відповідний пульсоксиметр, наша стаття допоможе Вам зробити правильний вибір. Читайте характеристики, запитуйте у продавців про функції, не соромтеся пробувати на собі пульсоксиметр. А щоб трохи полегшити Вам муки вибору, ми склали рейтинг найпопулярніших пульсоксиметрів за 2020 рік, ознайомитися з яким Ви можете за посиланням: “Пульсоксиметр, який краще – рейтинг пульсоксиметрів 2020”.

Бережіть себе, вибирайте уважно, здоров’я Вам і Вашим близьким!

(дивитися “Пульсоксиметри” у нашому магазині)