Грілка для зняття кольок у новонародженого з’явилася вже кілька століть назад. Ще наші прапрабабусі використовували мішечки з травами і зерном, які розігрівали на печі і гріли потім дитини, щоб зняти спазм. Потім популярним засобом стали тканинні мішечки з наповнювачами з вишневих кісточок і пропрасовану тепла пелюшка. Але сучасні матусі віддають перевагу більш зручні та сучасні способи полегшення коліків у дитини, наприклад гелеві грілки або іграшки-грілки.

Але щоб під час спроб позбудеться від кольок не зробити гірше, необхідно знати, як правильно виконується та чи інша процедура.Сухое тепло від грілки може, крім величезної користі і швидкого позитивного ефекту, завдати шкоди дитині. Перш ніж застосовувати сухе тепло грілки треба запитати у вашого педіатра, чи можна конкретно у вашому випадку використовувати цю методику.


Рекомендації по використанню антиколиковой грілки

Які грілки безпечніші і чи можна класти їх безпосередньо на живіт? І якщо так, то скільки можна тримати грілку при кольках на животі уновонародженого?Думки педіатрів з приводу грілок розходяться, але в одному все-таки є одноголосно – не можна використовувати грілку до того як заживе пупкова ранка.

Після народження у дитини залишається невеликий залишок пупкового канатика, перетиснений пластикової прищіпкою. Найчастіше канатик муміфікується і відпадає разом з прищіпкою протягом першого тижня життя дитини. Після цього ще протягом 7-10 днів буде гоїтися пупкова ранка. На жаль весь цей час класти будь-який вид грілки безпосередньо на живіт не можна. Що ж можна?

Ще не відпаде прищіпка з залишком пупкового канатика, використання грілки протипоказано в принципі. Але незважаючи на те, що до повного загоєння пупкової ранки, класти грілку безпосередньо на животик дитини не можна, але можна покласти поруч з малюків не відстані 5-10 см, навпаки животика. Чому такі заходи і як грілка може нашкодити в цьому випадку? Тепло може призвести до того, що пупковий канатик швидко не висихати, може почати мокнути і викликати запальний процес.

Після повного загоєння пупкової ранки, грілка укладається безпосередньо на живіт на час, який грілка може тримати тепло. Тобто, якщо антіколіковая грілка може тримати тепло 20 хвилин і потім починає остигати, то значить вона повинна перебувати на дитину не довше ніж цього часу.

Різні грілки нагріваються до необхідної температури за різний час. В середньому досить 30-40 секунд в мікрохвильовій печі для того що було розігріти гелеву грілку або грілку-іграшку Warmies.

Температура повинна бути комфортною, в межах 37-37.5 градусів. Добре, якщо у вас є безконтактний термометр, щоб ви могли точно знати яка температура у грілки і могли скорегувати час її нагрівання в мікрохвильовій печі. В іншому випадку після нагрівання викладіть грілку собі в ліктьовий згин, де досить ніжна шкіра і якщо будете відчувати що грілка просто приємно гріє, не обпалюючи шкіру, то можете використовувати її і для малюка.

З мінусів, сильно тепла грілка або дуже тривале тримання грілки на малюка може провокувати висип, тому починайте з невеликого часу, коли грілка знаходиться безпосередньо на животі дитини. Не натискайте сильно грілку безпосередньо до шкіри дитини. Якщо це літній жаркий час, то 10 хвилин цілком достатньо, для того щоб впорається малюкові з коліками.

Не бійтеся радитися з педіатром, так як в залежності від типу грілки і її температури, пори року, віку дитини та симптомів які його хвилюють, буде залежати і можливість застосування грілки, час її застосування і частота.

Чи варто гріти животик малюка профілактично, не чекаючи коли він стривожитися, відразу після кожного годування? Можна, просто профілактика буде займати 3-5 хвилин після годування, поки дитина провалюється в сон, це означає, що грілка до кінця годування повинна бути розігріта, а це в свою чергу означає що вам може не підходити грілка, яка тримає тепло до 20 30 хвилин, так як саме годування може займати як 15 хвилин, так і годину.

Є кілька різновидів грілок, які активно застосовуються для зняття кольок у новонародженого, так і для їх профілактики. Але які краще, більш докладно ви можете дізнатися в статті Яка грілка краще для новонародженого – рейтинг дитячих грілок 2020року, де розписані всі слабкі і сильні сторони. Сподіваємося ми стали вам корисні. До нових зустрічей, з теплом і турботою про наших коханих.