Зволоження повітря в приміщенні – пріоритетне завдання для тих, хто думає про батьків. У будинку, де є діти, вологість не повинна опускатися нижче 40%. В сучасних умовах цього можна домогтися за допомогою зволожувача.

В одній з наших статей Ви зможете докладніше прочитати про те, що таке зволожувач повітря (читати статтю) і як він працює. А зараз поговоримо про те, який зволожувач і очищувач повітря вибрати краще, на які критерії звернути увагу, і як вибрати зволожувач повітря для дитячої кімнати.


Основні критерії правильного вибору

Сьогодні популярністю користуються ультразвукові зволожувачі. У порівнянні з приладами гарячої пари, їх можна безпечно встановлювати в кімнаті, вони безшумні та ефективні.

Якщо Ви замислюєтеся над тим, що таке зволожувач повітря, користь чи шкода (читати статтю) приладу описані нами в окремій статті. Експерти давно говорять про безпеку та ефективність цих приладів. Вологість приміщення – дуже важливий показник, і його необхідно підтримувати в будь-який час року.

При виборі зволожувача спираються на 5 основних параметрів:


№ 1 Продуктивність

Як вибрати зволожувач повітря для квартири? Насамперед дивляться на продуктивність. Чим вона вища, тим швидше кімната може насититися випарами й встановиться потрібна вологість.

Продуктивність зав’язана з потужністю і споживанням електроенергії: чим вищий цей показник, тим більше електрики їсть прилад. Найбільша витрата у парового зволожувача: він здатний видавати до 1 кг / год, споживаючи 300-600 Вт.

Для невеликих витрат електрики існує інший вид приладу, такий як ультразвуковий: вибрати зволожувач повітря для будинку з достатньою продуктивністю можна в діапазоні 0,3-0,5 кг / год. Цих параметрів досить, щоб домогтися бажаної вологості в кімнаті до 30 квадратів, сам прилад забере до 50 Вт.

З точки зору енерговитрат, зволожувачі дуже вигідні. В середньому вони споживають не більше 30 Вт, але продуктивність залишає бажати кращого: 0,1 – 0,3 кг / год.

У характеристиках сучасного зволожувача Ви обов’язково знайдете його продуктивність у вигляді площі, яку він ефективно обробить


№ 2 Виробник і гарантія

Сьогодні на ринку України безліч брендів сучасної кліматичної техніки. Зволожувач повітря якої фірми краще? Якісними вважаються всі прилади, які виготовлені за сучасними стандартами та мають сертифікати. При виборі виробника, потрібно відразу дивитися на гарантію. В середньому гарантійний термін експлуатації зволожувача становить 12 місяців і вище. Це виправданий строк для всієї дрібної кліматичної техніки. Якщо термін складає 6 місяців, або гарантія відсутня взагалі, покупка такого приладу – ризикова справа.

Лідерами продажів серед зволожувачів повітря виступають компанії трьох напрямків:

  • виробники з країн СНД;
  • європейські бренди;
  • прилади з Великобританії.

Всі марки відрізняються якістю, доступним ціновим діапазоном і наявністю гарантії. Тому рішення про те, який взяти зволожувач повітря, потрібно приймати після розгляду додаткових функцій.


№ 3 Ціна / якість

Це співвідношення приємно бачити в будь-якій техніці: багатофункціональність, надійність, тривалий термін служби за прийнятною ціною. Існують різні зволожувачі повітря, який краще вибрати, щоб відповідав усім запитам і гаманець не постраждав?

Вагому роль відіграють додаткові опції. Прилади з іонізацією й ароматизацією повітря будуть дорожче. Але, по суті, ви купуєте кілька приладів в одному, тому ціна виправдана.

Найдорожчими вважаються міні станції з очищення повітря. Вони не тільки регулюють вологість, але й очищають повітря, проганяючи воду через спеціальні фільтри. Відповідаючи на питання про те, як вибрати хороший ультразвуковий зволожувач для повітря, багато експертів сходяться в тому, що прилад повинен вміщати функцію очищення, але це не обов’язково.


№ 4 Додаткові функції

Сучасні прилади мають ряд додаткових функцій. Серед них можна виділити наступні:

  • Електронний дисплей. Цією функцією зараз не здивувати, але вона практична у використанні, як жодна інша. Всі необхідні показники виводяться на екран.
  • Спеціальний дизайн. Це стосується дитячої кімнати або офісних приміщень Іноді специфіка компанії не визнає наявність новомодного гаджета серед офісу. Якщо підібрати зволожувач у вигляді невеликої вази, це розв”яже проблему. Як вибрати зволожувачі повітря для дитячої? Це той випадок, коли дизайн має значення. Маленькій дитині може бути комфортніше, якщо в кімнаті буде стояти зволожувач звірятко або Мікі Маус.
  • Ароматизація повітря. Одна з функцій, яку зволожувачі перейняли в ароматерапії. Деякі моделі мають спеціальний резервуар для ефірних олій, в інших масло заливається прямо в воду. Ефект однаковий – повітря насичується приємними лікувальними ароматами.
  • Іонізація повітря. У природі насичення повітря аероіонами відбувається природним шляхом. Яскравий приклад – лісове повітря, від якого паморочиться голова. Подібного ефекту можна добитися і в приміщенні, але перестаратися не варто. Включати такий прилад можна на кілька хвилин. Як правильно вибрати зволожувач повітря з іонізатором для новонародженої дитини? Краще, щоб прилад вимикався самостійно, щоб уникнути перенасичення вологою.
  • Наявність гігростата. Зволожувач куплений, як зрозуміти, що вологість в приміщенні знаходиться в потрібних межах? Для цього використовують гігрометр – прилад, який її вимірює. Гігростат – більш складний прилад. Він регулює вологість в кімнаті постійно. Коли вона досягає потрібного рівня, зволожувач автоматично відключається. Знову починає працювати, коли вологість упала.

Зволожувачі топових категорій містять всі функції в одному приладі. Якщо Ви не можете визначитися, як краще вибрати хороший зволожувач повітря для будинку, спробуйте комплексну модель.


№ 5 Обсяг

В кожному приладі є резервуар для води. Сюди заливається рідина, яка запускається в роботу. Природно, воду потрібно періодично доливати, оновлювати. Як вибрати зволожувач повітря у квартиру, для дитини в кімнату, в офіс або великий будинок? Потрібно дивитися на обсяг резервуара для води. Чим він більший, тим довше пропрацює зволожувач за один цикл, і рідше потрібно доливати воду. В хорошому приладі вода доливається 1-2 рази на день.

Обсяг пов’язаний з продуктивністю. Якщо прилад розрахований на великі приміщення, виробляє велику кількість вологи, то і бак для води буде відповідним. Для житлових приміщень вистачає резервуара від 2 до 5 л.

Нещодавно ми створювали рейтинг, вибираючи кращий зволожувач повітря 2019 (читати статтю), зібравши найпопулярніші моделі. Розгляньте їх, щоб зробити напевно хороший вибір.

Пам’ятайте, що немає однозначної відповіді на питання про те, які зволожувачі повітря найкращі. Для кожного це визначається в індивідуальному порядку. Комусь необхідна іонізація, і він готовий взяти дорогий прилад, для когось досить традиційного бюджетного зволожувача.

Велику роль відіграє золоте співвідношення ціна / якість. Воно відмінно показане у виробника техніки Polaris. Це один з лідерів в багатофункціональності та надійності приладів за приємною ціною.

Сподіваємося, що ці рекомендації допомогли Вам розібратися, як підібрати зволожувач повітря.