Хоча інфрачервоні термометри з’явилися ще на початку 21 століття, але до недавнього часу вони рідко використовувалися, як домашній термометр. Але у 2020 все змінилося і безконтактні термометри стали витісняти своїх застарілих колег – ртутний і електронний термометри. Але це пов’язано не тільки з появою COVID-19, а також з Мінаматською конвенцією, на якій світова спільнота прийняла угоду відмовитися від будь-яких ртутовмісних вимірювальних приладів до 2030 року. COVID-19 став просто каталізатором, який прискорив цей перехід до безпечних вимірів температури.

Як тільки все більше людей і організацій стали використовувати градусник безконтактний інфрачервоний, відгуки почали пістрявити всім інтернетом. Думки розходилися на термометри інфрачервоні медичні, відгуки негативні перекривалися безліччю позитивних. Люди стали уважніше читати інструкції й заглиблюватися в принцип роботи безконтактного термометра, що дало свої плоди, у вигляді безлічі позитивних відгуків. Навіть з’явилися конспірологічні теорії з приводу ІК градусника, відгуки такого характеру ворушать волосся наукової спільноти своєї необґрунтованістю. Сьогодні ми спробуємо розібратися наскільки правдиві думки, які ви можете зустріти в інтернеті та чи можна спиратися на ІК термометр відгуки.


Інфрачервоні термометри – відгуки від користувачів і наукових співробітників

Чому думки так розходяться, одні люди пишуть хвалебні оди, а інші на ту ж модель пишуть розлючені коментарі? Одне з можливих пояснень – НЕ уважне прочитання інструкції та некоректне користування термометром.

Так, наприклад, пошукавши на arhimed Ecotherm ST350 електронний термометр (безконтактний) відгуки позитивні в більшості випадків:

 

Але тут же на цю модель можна знайти і негатив:



А чому на градусник безконтактний (інфрачервоний) відгуки подібні часто зустрічаються в мережі?

Тому що температура різних частин нашого тіла різна, а при підвищеній температурі різниця в показаннях може ще більше збільшуватися. Як це відбувається?

Температура крові, це і є температура тіла, яку ми вимірюємо різними видами градусників. У нормі у дорослої людини температура може коливатися від 36,4 – 36,9 градуса Цельсія. І, щоб мати точні результати, користуючись інфрачервоним термометром, важливо робити виміри в місцях, де близько до шкіри проходять великі судини. Це може бути ліктьовий згин, у чоловіків добре видно вени в скроневій частці, а також місце на шиї. де близько до шкіри проходить сонна артерія.

При високій температурі (понад 38) судини звужуються, тому кінцівки можуть бути холодними й вимірювання варто тоді проводити або на шиї, або в області пахви – направляти на розташування великих судин на торсі. Якщо врахувати цей момент, то термометр буде показувати правильні значення.

Так само, як і результати вимірювання температури після прогулянки або провітрювання будуть скакати, оскільки поверхня шкіри трохи остигає при зниженні температури навколишнього середовища.


Цей коментар лише підкреслює, то що написано в інструкції по експлуатації – об’єкт вимірювання і термометр повинні знаходитися в одному приміщенні та в одних умовах не менше 10 хвилин. З огляду на ці моменти Ви будете отримувати точні результати.

Ми звичайно не можемо ручатися за інструкції всіх виробників, але у популярних фірм, таких як arhimed, Medisana і т.д. такі деталі прописані в інструкції по застосуванню.



Наскільки безпечні безконтактні інфрачервоні термометри для дітей, відгуки

В інтернеті також можна наштовхнутися на стурбованих матусь, які переживають з приводу того наскільки безпечний безконтактний інфрачервоний термометр для дітей, відгуки Україна:


В першу чергу хотілося б звернути увагу, що охоронці теж не зовсім коректно користуються інфрачервоним термометром. Направляючи його на лоб дитині, яка тільки що зайшла з вулиці, ніякому градуснику буде непереливки показати точну температуру. По-друге, побоювання, мабуть, викликані у матусі, яка написала коментар, статтями та постами в інтернеті, про шкідливе випромінюванні ІК градусників. Ось, наприклад ще один відгук від стурбованого громадянина:


Хотілося б відзначити, що тільки будівельні пірометри мають лазерну систему наведення, а безконтактний термометр для домашнього та медичного використання в кращому випадку має світловий промінь, щоб позначити приблизне місце вимірювання.

Так само як пояснює професор математики УрбонавічюсСамі по собі ІЧ термометри не посилають, а навпаки приймають інфрачервоне випромінювання від тіла або інших предметів і рідин.”

Тому безконтактний медичний інфрачервоний термометр, відгуки на який ми розглядали, абсолютно безпечний для Вашого мозку та очей.

Інженер радіозв’язку частково правий, якщо світити в очі лазером від пірометра, це можливо зашкодить зору. І на пірометрах є відповідна відмітка про те, що лазер наводити на обличчя не можна. Але це зауваження ніяк не відноситься до безконтактних медичних термометрів.


Які висновки можна зробити?

Переглянувши на інфрачервоний градусник для дітей відгуки та розібравши їх по кісточках, можна зробити висновки, що велика кількість позитивних відгуків не безпідставні:


І навіть при активному використанні в різних установах, при правильному застосуванні, безконтактні термометри видають точні результати. Ось наприклад один з відгуків від задоволеною виховательки:

 

Хоча й у негативних відгуків є свої причини, деякі з яких ми спробували розглянути в цій статті.

На термометр інфрачервоний (безконтактний) дитячий, відгуки читати необхідно, але інформацію варто перевіряти в надійних джерелах. При правильному використанні, розуміючи принцип роботи безконтактного термометра, купуючи у перевіреного продавця, а не замовляючи найдешевший варіант з Китаю – Ви забезпечите себе від некоректної роботи градусника і “даремно витрачених грошей”.

Бережіть себе і будьте уважні, купуючи тільки перевірений продукт.

(Дивитись всі Безконтактні термометри у нашому магазині)