Коли малюк захворів неможливо сидіти склавши руки, хтось лікує хвороби за допомогою народної медицини, хтось керується порадами друзів чи лікує медикаментозно. Нерідко зустрінеш молоді сім’ї, де будь-який натяк на ГРЗ лікується за допомогою інгаляторів. Чи замислювалися Ви над тим, що таке інгаляція для дітей? Які саме захворювання лікуються інгаляціями? Чи можна ними нашкодити дитині? Для того, щоб ефективно лікувати захворювання у карапуза, потрібно мати точне розуміння, що таке небулайзер, які бувають види інгаляторів і для яких хвороб призначений той чи інший вид цього приладу. Саме для того, щоб не нашкодити, заощадити гроші в сімейному бюджеті ми написали для Вас невеликий роз’яснювальний огляд інгаляторів.


Бронхіальна астма, риніт, запалення легень – що спільного?

Все це хвороби дихальних шляхів, які лікуються за допомогою інгаляцій. Що є небулайзер для інгаляцій? Найпоширеніша помилка молодих мам, що небулайзер – це якийсь особливий медичний прилад, знайомий лише дуже вузькому колу лікарів та кільком близьким подругам. Небулайзер – це інгалятор, яким можна лікувати верхні дихальні шляхи та захворювання нижніх дихальних шляхів. Звертайте увагу на напис на коробці який перед Вами прилад? Дрібнодисперсний, або великодисперсний (є такі небулайзери в яких можна змінювати розпилення за допомогою спеціальної кнопки, але про це пізніше). Інгалятори бувають різні, серед них і виділився як окремий підвид, прилад “небулайзер”, назва виникла від латинського “Nebula” – Туман. Тому що прилад перетворює ліки на дрібну хмарку і потрапляє безпосередньо в області, яким потрібне лікування.


Інгалятор – що лікує

Слово “інгаляція” походить від латинського inhalo, у перекладі “вдихаю”. Інгаляційна терапія – це введення ліків за допомогою вдихання диму, пари (дрібних частинок). Інгаляторами лікують захворювання верхніх та нижніх дихальних шляхів, деякі користуються паровими інгаляторами для косметичних процедур.

На сьогодні існують такі види інгаляторів:

  • Кишенькові порошкові (у якому ліки вже в порошку і перебувають під тиском).
  • Парові інгалятори (найстаріший ”старий” прилад, в якому нагрівається вода, повинні комплектуватися спеціальною маскою, вона накриває все обличчя).
  • Компресорні інгалятори/небулайзери (інгаляція відбувається струменем повітря).
  • Ультразвукові інгалятори /небулайзери (інгаляція робиться за допомогою ультразвуку).
  • МІШ-небулайзери (мембранні небулайзери. Ультразвук впливає на мембрану, а мембрана розщеплює ліки).

У статті “Як вибрати небулайзер (інгалятор)? Який краще придбати інгалятор?” ми докладно зупинимося кожному вигляді, і підкажемо які параметри слід звернути увагу. Давайте тепер докладніше розглянемо небулайзер – що це таке?

Небулайзер – що лікує

Небулайзер (від лат. nebula – туман, хмара) – це вид інгаляторів, який створений для дрібнодисперсного розпилення ліків. Коли препарат розщеплений на дрібні частинки він швидше дістанеться бронхів, зніме набряк, а діюча речовина швидше потрапить у кров. Лікує хвороби нижніх дихальних шляхів – ось що робить небулайзер.

Якщо у малюка бронхіальна астма, запалення легень, бронхіт – Вам однозначно слід придбати небулайзер.

Умовно кажучи, небулайзер – це як шприц для ліків. Це спосіб доставити ліки до вогнища запалення. Приступ астми піде одразу.


Пам’ятка для батьків

При своєчасному зверненні за професійною допомогою більшість хвороб виліковні! Алергічна бронхіальна астма піддається лікуванню за допомогою інгаляцій та послідовно виконуваних інструкцій лікарів. Від Вас потрібно зберігати терпіння та по можливості життєрадісність, адже одужання не за горами.

Просимо Вас не займатися самолікуванням. Якщо у малюка бронхіальна астма потрібно спостерігатися у лікаря і виконувати всі розпорядження. Якщо Ви зараз перед вибором, який небулайзер слід придбати, то радимо прочитати “Найкращий інгалятор небулайзер – відгуки лікарів, рейтинг топ 10 небулайзерів (інгаляторів)”.

Бажаємо Вам не сумувати і міцності духу, а також здоров’я та усмішок Вашим малюкам!

(дивитися “Інгалятори (небулайзери)” у нашому магазині)