Як почистити носик однорічній дитині від сопель? Ця проблема стає справжнім випробуванням для батьків. Маленькі діти не вміють сякатися, а ніс у них часто забивається. Причин кілька: ГРВІ, алергічні риніти, відокремлення рідини після прогулянки на холоді. Носоглотка у малюків ще знаходиться на етапі формування, тому вузькі дихальні проходи легко забиваються, інфекція осідає на задній стінці горла, викликаючи рясний зелений слиз. У період цвітіння у дитини може бути алергічна реакція, яка не дає нормально дихати ..

Як почистити носик малюкові немовляті при нежиті, алергії, ГРВІ або при легкій закладеності? У всіх випадках застосування аспіратора стає розв’язанням задачі. Це універсальний прилад, який очищає носик без особливих зусиль у домашніх умовах.

Часто батьки стикаються з дитячими соплями, коли диво-приладу немає під рукою. Тоді на допомогу приходять підручні методи. Як почистити носик та соплі у новонародженої немовляти та немовляті без аспіратора, чи існують інші способи?


Сьогодні ми розглянемо 6 найкращих методів того, як очистити ніс у дитини від слизу та від сопель.


Спосіб 1. Чистка ватяними турундами

Іноді молоді батьки читають неправильні поради. Увага: якщо ви запитали: «як правильно почистити ніс новонародженому?», і отримали відповідь — «ватними паличками», — це шкідлива порада! Робити цього категорично не можна. Ватною паличкою можна поранити дитину, адже носова перегородка ще дуже ніжна.

Ватні турунди – альтернатива паличкам. Точніше сказати, вони були придумані раніше паличок і користувалися популярністю в СРСР. Турунди або ґноти використовували ЛОР-лікарі та педіатри. Метод цей добрий, коли під рукою немає інших зручних засобів.

Плюси:

  • можна застосовувати щодня, це видалення зайвих виділень;
  • зручно, якщо ви не знаєте, як почистити носа дитині 2-4 місяці в домашніх умовах;
  • недорого.

Мінуси:

  • при невмілому скручуванні турунди можна залишити шматок вати в ніздрі у дитини;
  • не гігієнічно — при скручуванні вати доводиться довго витирати руки.

Як почистити ніс у немовляти від сопель за допомогою ватяного ґнота:

  • вимити руки з милом;
  • взяти смужку вати, краще стерильну;
  • відірвати шматочок завдовжки 10 см;
  • скочувати його, затиснувши двома долонями;
  • зігнути вдвічі й скачати знову.

На виході у вас повинні вийти ватяні тампони завдовжки 3-4 см і діаметром як ніздря дитини.

Важливо: вони мають бути пружними, не згинатися легко. Як очистити ніс від сопель дитині немовляті? Змочіть турунди вазеліновим маслом та прочистіть ніс малюкові. Головку дитини потрібно підтримувати, а джгутик вводити у ніздрю оборотними рухами.


Спосіб 2. Очищення розпарюванням

Метод полягає в тому, щоб посадити малюка в теплу ванну і чекати, поки соплі розмокнуть природним шляхом. Це допомагає позбутися сопель, але не густого слизу. Створюється «бабусин ефект» дихання над парою чи картоплею. Але тепла каструля не розв’язує питання того, як очистити ніс від сопель немовляті, адже воно ще не може цілеспрямовано сісти та дихати парою. Тому використовують ванну.

Плюси:

  • можна проводити процедуру перед сном, дитина швидше засне з чистим носиком, а після ванни буде розслабленою та задоволеною;
  • такий метод відповідає на питання, як прочистити ніс малюкові (дитині 9 місяців, наприклад), адже такі діти вже можуть сидіти та грати у ванній.

Мінуси:

  • не можна використовувати, якщо у дитини підвищена температура;
  • не підійде при алергічному нежиті;
  • незручно користуватися протягом дня;
  • не вирішує завдання того, як почистити ніс 3 та 4 місячній дитині – діти у цьому віці сидіти ще не можуть.

Суть методу:

Наповнити ванну або дитячу ванну теплою водою і посадити малюка в неї. Зачекати хвилин 10-15, слідкувати за станом носа. Соплі мають виходити назовні. Немає точних рекомендацій про те, як правильно чистити носик новонародженим немовлятам за допомогою розпарювання, тому що цей спосіб – скоріше доповнення, ніж правило. Розпарений слиз можна просто прибрати хусткою або змити потоком води.


Спосіб 3. Промивання фізрозчином

Сольовий або фізіологічний розчин – надійний помічник. Лікарі рекомендують, щоб він жив у домашній аптечці. Сьогодні існує безліч форм та варіацій цього засобу. Для промивання носа малюкам підходять краплі, спреї краще купувати для старших дітей.

Плюси:

  • широкий вибір та різна цінова категорія;
  • вирішує завдання, закриваючи питання того, як можна почистити ніс новонародженій та 2-місячній дитині, адже дозволено з перших днів життя;
  • справді ефективний у разі легкого нежитю.

Мінуси:

  • при затяжному нежиті та густому слизу повинен застосовуватися у комплексній терапії з лікувальними краплями;
  • ставить перед батьками питання: як можна немовляті почистити ніс від сопель, якщо потрібно залити в кожну ніздрю велику кількість розчину?

Суть методу:

При рідких виділеннях закапати по 2-3 краплі розчину в кожну ніздрю, почекати кілька хвилин і забрати слиз за допомогою хустки. Для дітей від року можна застосувати спрей. Він зручніший і заливається в достатній кількості. Якщо ви не знаєте, як правильно чистити й прочищати ніс немовляті, порадьтеся з педіатром перед застосуванням розчину.


Спосіб 4. Краплі для чхання

При чханні організм позбавляється зайвих речовин, токсинів та мікроорганізмів. Чхання та кашель – постійні ознаки застуди. Цей захисний механізм є у людини з перших днів життя, тому спосіб вважається природним. Активне чхання звільняє від слизу, що глибоко сидить, але маленьким дітям цей спосіб потрібно підбирати акуратно. Як почистити ніс немовляті від сопель природним шляхом? Існує низка спеціальних крапель, які викликають чхання. Для дітей підходить каланхое. Застосовувати його можна у вигляді концентрованого соку, починаючи з трьох років. Малюкам до року краще розбавляти сік кип’яченою водою або робити відвар.

Плюси: спосіб природний, без застосування тяжких лікарських засобів.

Мінуси:

  • може спричинити алергію;
  • може викликати несприятливі реакції з боку легеневої системи у зв’язку з рясним чханням, тому дозування крапель повинен визначити лікар.
  • не зовсім підходить дітям віком до півтора року — не варто користуватися цим методом, якщо ви думаєте над тим, як почистити ніс дитині 1 рік 3 місяці, 4 місяці й навіть 5.

Суть методу:

Закапати малюкові 2-3 краплі розчину в ніс, дочекатися природної реакції організму Після того, як дитина почала чхати, соплі повинні вийти назовні. Далі залишиться прибрати їх за допомогою носової хустки. Для підбору крапель розпитайте докладніше вашого педіатра про те, як правильно чистити ніс немовляті від сопель за допомогою чхання.


Спосіб 5. Очищення ручними аспіраторами

Аспіратор для очищення носа є важливим предметом гігієни. З його допомогою можна легко позбутися слизу. Аспіратори бувають 4 видів та поділяються на дві групи. Ручні аспіратори – це механічні прилади та груші. Їх можна застосовувати навіть при щоденному догляді дитячого носика. Про те, як часто потрібно чистити носа новонародженому грушею, може розповісти педіатр. За загальними рекомендаціями цю процедуру потрібно проводити 2-3 рази на добу, при нежиті 4-5 рази.

Плюси:

  • недорого;
  • зручно у порівнянні з іншими підручними способами.

Мінуси:

  • не гігієнічно;
  • прилади потребують додаткових змінних деталей (фільтри, трубки);
  • не відповідає на питання про те, як почистити ніс маленькій грудній 5 і 6 місячній дитині від сопель при нежиті з густими виділеннями, тому що не дістає слиз з глибини носоглотки.

Суть методу:

Практично всі мами знають, як грушею чистити ніс місячній дитині. Цей предмет рекомендують брати навіть у пологовий будинок. Механічний аспіратор зручніший і ефективніший, якщо порівнювати його зі спринцівкою. Ручні прилади підносять до носика малюка та відтягують слиз за допомогою вдиху чи вакууму.


Спосіб 6. Електронні аспіратори

Як очистити ніс у новонародженої дитини немовляти від сопель ефективно, зручно та швидко? Лише за допомогою електронних приладів. Вони відтягують слиз одним натисканням кнопки.

Плюси:

  • тривалий ефект;
  • дістають глибокий слиз;
  • достатньо одного натискання;
  • гігієнічні, легко миються;
  • мають низку додаткових функцій.
  • швидко розв’язують проблему того, як правильно чистити носик немовляті та малюкові від сопель.

Мінуси:

  • не дешеві, але доступні.

(Дивитись Електронні аспіратори в нашому магазині)

Суть методу:

Так само як і ручні, електронні аспіратори підносять до ніздрі малюка. Потрібно натиснути на кнопку, і слиз сам вийде назовні, залишившись у резервуарі-приймачі. Електронні аспіратори – приклад того, як чистити носик у новонароджених якісно та без зайвих зусиль


Загальна методика використання аспіратора: як правильно почистити носик новонародженій дитині та немовляті до року від сопель та слизу в домашніх умовах

Незалежно від того, який прилад ви берете, процедура відсмоктування сопель однакова:

  • Промити ніс сольовим розчином. Це попередній етап для розм’якшення густого слизу.
  • Відсмоктувати виділення аспіратором. На цьому етапі виникає нова проблема: як чистити соплі та ніс новонародженому немовляті, якщо воно не дає цього зробити. Тут вам знадобиться допомога близьких, іграшок, яскравих картинок чи музики. Підійде все, що відволікає дитину від неприємної процедури. До речі, сучасні електронні аспіратори мають музичний режим.
  • Закрапати ніс лікарським засобом. Краплі вам має призначити лікар після консультації.

Це загальні рекомендації того, як чистити ніс немовлятам у домашніх умовах.


Що зрештою?

Звільнити дитячий носик від сопель без застосування аспіратора можна, але ці варіанти надто ризиковані та незручні. Тепер ви знаєте найкращі способи того, як чистять носик новонародженим. Остаточний вибір завжди за батьками.

Рекомендації щодо догляду та промивання носа можна переглянути в цій статті: “Як аспіратором відсмоктувати соплі у новонародженого? Чистимо ніс немовляті правильно”..

Ви вже зрозуміли, що аспіратори бувають різними. Найпопулярнішими залишаються електронні прилади. Їх підбирають, спираючись на 7 важливих характеристик. Матеріал «Як вибрати аспіратор (соплевідсмоктувач)? Який краще”. розповість вам про всі нюанси вибору приладу.