Як швидко позбутися густих зелених сопель у горлі та носі у немовляти до року? З подібним питанням до педіатрів звертаються багато батьків. Найпоширеніша причина затяжного нежитю в дітей – неможливість прибрати слиз повністю. Дитина не вміє сякатися, соплі накопичуються в носоглотці й стікають по задній стінці горла. Це перетворюється на справжній кошмар для батьків та самого малюка. Постійна закладеність не дає спати, їсти, грати, але, крім цього, може призвести до серйозних ускладнень: отитів та бактеріальних інфекцій.

Як прибрати соплі із задньої стінки та з носоглотки у малюка та у дитини 1, 2 роки? Розглянемо у сьогоднішній статті.


Как чистить нос младенцу: что говорят педиатры

В інтернеті є багато матеріалів про дитячі соплі й методи розв’язання цієї проблеми. Але що думають педіатри з приводу того, як і чим прибрати соплі та слиз з носоглотки та горла у немовляти в домашніх умовах?

Олена Анатоліївна Гмиря, член Асоціації педіатрів України:

“Пам’ятайте: засохлий слиз у носових пазухах – чудове середовище для мікроорганізмів. Від сопель потрібно позбавлятися навіть на початкових стадіях, коли вони ще виходять у формі рідких виділень. Ігнорування симптомів може призвести до серйозних наслідків. А ось як і чим усунути внутрішні густі зелені соплі з горла і носа у дитини 1 місяць – це вирішувати вам. Адже методи бувають різні.


Анатолій Іванович Карпухно, завідувач дитячого відділення:

До нас у ЛОР-відділення часто надходять діти до року з отитами. На жаль, батьки звертаються вже тоді, коли у дитини болить вухо. Але часто до цієї проблеми веде затяжний нежить. “Як прибрати соплі по задній стінці в однорічної дитини, вона ж не може сякатися?” – Запитують вони, і я завжди раджу аспіратор.


Ткаченко Аліна Борисівна, лікар-практик, досвід роботи 35 років:

“Популярний метод очищення носа у дітей – ватяні трубочки. Їх часто використовували ЛОРи у 80-90-ті роки. Лікарі старого загартування і зараз віртуозно показують цей прийом батькам. Але я не раджу. Одна річ – досвідчений лікар, зовсім інша – молода мама. Так і до травми носа недалеко. Моя порада – вивчіть аспіратори. Ви відразу відкриєте для себе нову сторінку здоров’я малюка.

До речі, ми підготували про це статтюАспіратор,соплеотсос – що це таке? Які бувають аспіратори для дітей?”.

Карпенко Іван Геннадійович, доцент кафедри педіатрії:

“Як швидко позбутися сопель у дітей – одне з вічних питань у педіатрії. Є кілька методів: розпарити ніс, відсмоктувати слиз за допомогою аспіратора. Звичайно, як лікар практик, я рекомендую останній метод. По-перше, розпарити ніс немовляті – важко, по-друге – ковтати соплі не корисно. Аспіратор усуває проблему на ура: виводить слиз назовні, не залишаючи її в організмі.


Архипенко Матвій Сергійович, лікар-педіатр, стаж роботи 40 років:

“Буває й таке: дитина тільки народилася, а нежить уже підчепився. Будова носоглотки ще не розвинена, вузькі проходи, ніс легко забивається. У результаті дитина не може смоктати ні груди, ні пляшку, адже не може закрити рота. Починає плакати, вередувати, спить теж погано. Мама впадає у відчай. Вона намагається витягти соплі аспіратором, а малюк не дає. Як швидко прибрати соплі в горлі та слиз з носоглотки у 2-місячної дитини аспіратором у домашніх умовах?


Порада: спробуйте чистити ніс граючи. Приверніть увагу дитину музикою, яскравими іграшками, а в цей час проводьте процедуру. Якщо це не спрацювало, і ви все ще не знаєте, як усунути слиз з носоглотки та видалити соплі у новонародженого немовляти, дайте йому познайомитися з аспіратором особисто. Деякі діти охоче крутять прилад у руках. Розглядають насадки, тиснуть на кнопку, і тільки після цього дозволяють торкнутися носа. Звичайно, краще вибирати електронний прилад: час процедури зводиться до секунд.”


Як позбавити новонародженого малюка сопель: методи очищення

Всі методи очищення дитячого носа можна розділити на дві групи.

Без аспіратора

  • Трубочки ватяні. Як позбутися слизу і від сопель у носоглотці у немовляти дитини за допомогою підручних засобів? Потрібно взяти вату та скрутити у щільну турунду. Її засовують у ніздрю дитини та чистять ніс. Можна змастити ватку вазеліном. Краще, щоб лікар заздалегідь показав, як це робити правильно. Існує ризик пошкодження носа!
  • Промити. При невеликому нежиті достатньо промити ніс сольовим розчином. Але при визначенні питання, як і чим прибрати глибокі соплі з горла у немовляти, цей метод не допоможе або просто змиє слиз. У результаті дитина проковтне її. Це не надто страшно, але й не корисно.
  • Краплі для чхання. Існують спеціальні краплі, які провокують чхання. Так слиз виходить назовні природним шляхом. Крапати їх дуже маленьким дітям не можна. Якщо виникає проблема того, як позбутися сопель у новонародженого малюка і немовляти, краще вдатися до інших методів.
  • Гаряча ванна. Ще один домашній метод позбавлення від сопель. Після розпарювання у ванній слиз відходить із носа самопливом. На жаль, цей метод не очищає ніс до кінця. При підвищеній температурі використовувати його заборонено.

Як швидко позбутися зелених сопель у дитини? Ви можете вибрати другу групу методів.

З аспіратором

Аспіратори бувають 4 видів, і кожен із них здатний розв’язувати проблему. Суть процесу полягає у відсмоктуванні слизу з носа. На відміну від самопливу або змивання, маніпуляція має на увазі додаткову силу, яка допомагає соплям вийти назовні. Головна перевага аспіратора: він обережно очищає ніс і його можна застосовувати навіть дітям, які не вміють сякатися. Ось як прибрати соплі новонародженому немовляті та дитині немовляти аспіратором: піднести насадку до ніздрі та витягнути слиз залежно від конструкції. У механічних доведеться вдихати, в електронних достатньо натиснути кнопку.

Як прибрати соплі та слиз із горла та носа у новонародженого за допомогою аспіратора? Педіатри радять таку послідовність:

  • Якщо соплі вже густі, їх необхідно розм’якшити. Дитину потрібно покласти на спинку, можна заспівати пісеньку або розважити для створення комфортних умов. У ніс закопують сольовий розчин. В аптеках він продається під різними назвами та в різних формах (краплі, спреї для дітей від року). Запитайте у вашого лікаря, який вибрати. Він краще знає особливості дитини та перебіг захворювання. Після закапування потрібно почекати хвилинку, щоб слиз “розтанув”.
  • За допомогою аспіратора відсмоктувати соплі 1-3 рази, залежно від обраного приладу. Ручні та механічні потрібно використовувати частіше, потужні електронні та вакуумні – лише один раз.
  • Після очищення потрібно закапати лікувальні краплі. Їх також підкаже ваш лікар.

(Дивитись Електронні аспіратори в нашому магазині)


Що в результаті?

Тепер ви знаєте, як дістати й чим видалити соплі з носоглотки у дитини немовляти в домашніх умовах. Аспіратор – найнадійніший варіант позбавлення слизу. Правильно підібраний прилад унеможливлює травмування носоглотки, не завдає великого дискомфорту малюкові, прибирає соплі кількома рухами. У разі електронного приладу достатньо простого натискання кнопки. Аспіратор не дозволяє зайвому слизу стікати в горлянку і потрапляти в шлунок, не потребує додаткового розпарювання носа.

Більшість дітей нормально переносять процедуру чищення носа аспіратором. Звичайно, вперше це може налякати малюка, він крутитиметься й ухилятиметься від незрозумілої штуковини, але сучасні батьки успішно справляються з цією проблемою.